Maliqi:Ka ardhur koha që “Ramziu” të pranojë rrotacionin politik!

Premte, 10 July 2020 09:46

Nga Lefter Maliqi

Ne kishim bindjen se Ramziu nga drejtimi i paditur do të vinte si Çeço tek qëndrimi ynë dhe erdhi duke u tërhequr zvarrë e duke u lëpirë pavarësisht se për pushtetin e tij personal ka bërë pirueta. Tani është radha t’i kujtojmë Ramziut se do të pranojë dhe rrotacionin politik, ose nga mosqarkullimi i gjakut do të bjerë në koma ose do të pësojë paralizë të plotë duke vazhduar të thotë në publik budallallëqe. Ne nuk kemi lëvizuar nga qëndrimi ynë proamerikan e proeuropian dhe ia arritëm qëllimit. Ne e detyruam Ramën të bashkohej me ne për të miratuar marrëveshjen zgjedhore historike të 5 qershorit në Rezidencën Amerikane dhe të mbështetur nga BE dhe SHBA. Miqtë e mi bashkohuni me ne që t’i tregojmë Ramziut se ne jemi sot opozita e vërtetë dhe nesër do të jemi maxhoranca. Gjithçka ju keni thenë dhe së bashku do e miratojmë, këto ditë ishin për te diskredituar Ramziun dhe për t’i treguar se jemi proamerikanë e proeuropianë. Është koha t’i tregojmë shqiptarëve dhe ndërkombtarëve se deputetët për marrëveshje të tilla historike për të ardhmen e vendit në BE votën e kanë trasparente publike të pastër të ndershme dhe të hapur. Votimi i fshehtë u sherbën vetëm Antishqiptarëve, antieuropianëve dhe antianerikanëve. Shqipëria si Europa

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjeneral ®️ AHMETAJ: “SPAK të hetojë tenderat kriminale të MM me mirëmbajtjen e helikopterëve”

Politikë

Gjeneral ®️ AHMETAJ: “SPAK të hetojë tenderat kriminale të MM me mirëmbajtjen e helikopterëve”

  Në dt. 30.07.2020, mediat Italiane informuan se “falë aftësisë së pilotëve, u shmang tragjedia”, një helikopter i Forcave Ajrore të RSH bëri ulje emergjente në rajonin e Peskarës, Itali. Mbas këtij...

Korçë, varfëri ulëritëse/ DENONCIMI i koordinatorit të LSI: Babëzia e rilindjes nuk njeh kufij

Politikë

Korçë, varfëri ulëritëse/ DENONCIMI i koordinatorit të LSI: Babëzia e rilindjes nuk njeh kufij

  Nga Petrika MELE, koordinator i LSI-Korçë Varfëri ulëritëse dhe infrastrukturë mesjetare vetëm 1 km larg Korçës! Ujrat e zeza dhe mbetjet urbane janë makthi i përditshëm i banorëve. Mungesa e ujit të pijshëm...

Korce/Braimllari:Banorët pa ujë e pa rrugë nga qeverisja klienteliste e Ramës

Politikë

Korce/Braimllari:Banorët pa ujë e pa rrugë nga qeverisja klienteliste e Ramës

  Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari prej disa ditësh është zhvendosur në Korçë, sipas së cilit është braktisur nga qeveria, nga ku denoncon problemet e shumta që hasin banorët. Këtë...