Intervistimi i Thaçit në Hagë, flamuri i UÇK-së vendoset para Prokurorisë Speciale

Hënë, 13 July 2020 09:51

 

Sot Hashim Thaçi intervistohet në Hagë por një emigrant kosovar ka vendosur flamurin e UÇK-së para Prokurorisë Speciale.
Mediat kosovare zbulojnë se ai është Valon Avdija nga Istogu i cili jeton në Belgjikë dhe e ka bërë këtë gjest për nder të ish- luftëtarëve të UÇK-së që luftuan për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

Në fakt, Thaçi do të merret në pyetje si ish- drejtor politik i UÇK-së pasi aktakuza është ngritur pikërisht për rreth 100 vrasje në kohë e luftës Kosovë- Serbi. Ai aktualisht mban postin e Presidentit të Kosovës dhe ka premtuar që do japë dorëheqjen vetëm nëse vërtetohen akuzat.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Priten stuhi në gjithë vendin.Paralajmërohen për përmbytje 5 prefektura

Aktualitet

Priten stuhi në gjithë vendin.Paralajmërohen për përmbytje 5 prefektura

  Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile (AKMC) u ka dërguar një shkresë prefekturave Shkodër, Lezhë, Fier, Vlorë dhe Gjirokastër për t’i paralajmëruar se në veriperëndim dhe jug të vendit priten stuhi...

Big Basta këngë për kryeministrin: Rama IK

Politikë

Big Basta këngë për kryeministrin: Rama IK

  Këngëtari Big Basta ka bërë një këngë kundër Edi Ramës. Bashkëshorti i Vesa Lumës, që aktualisht jetojnë në Zelandën e Re, ka sjellë një këngë kundër Edi Ramës. Aty ai...

I shpëtoi helmimit, Navalny përballet me një tjetër sfidë, i bllokohen pasuritë në Rusi

Globi

I shpëtoi helmimit, Navalny përballet me një tjetër sfidë, i bllokohen pasuritë në Rusi

  Lideri opozitar rus, Alexei Navalny pasi ka dalë nga spitali në Berlin është njohur me bllokimin e pasurive në Rusi. Politikani bëri bujë pasi u helmua në Siberi me agjent nervor...