Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

E Enjte, 16 July 2020 13:07

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Kryeministri Rama foli sot në parlament se i jap të drejtë Murrizit, Hajdarit, Gjuzit dhe të tjerëve për kërkesat e tyre, ndaj do ti mbështes si PS.

Kryeministri ishte në ekstazë, fliste çakërqejf, shpotiste dhe tallej me deputetët e opozitës parlamentare.

Loja e Ramës se gjoja po voton dhe Marrëveshjen e 5 qershorit, del zbuluar sepse ai po luan duke hequr koalicionet parazgjedhore, pasi koalicioni e frikëson. Edi Rama tha se do ti hapim listat, pasi kështu duhet, ndonëse kjo sjell shuarjen e koalicionëve. Më tej kryeministri insistoi se edhe nëse ka ndonjë gjerman kundër, prapë ai gaboi se ne jemi parlament sovran. Shigjeta e kryeministri ishte kundër numrit dy të grupit parlamentar të kancelares Merkel.

Më tej Rama vazhdoi duke u tallur me deputetët e opozitës dhe ata si, idiotë, e duartrokisnin kryeministrin.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjeneral ®️ AHMETAJ: “SPAK të hetojë tenderat kriminale të MM me mirëmbajtjen e helikopterëve”

Politikë

Gjeneral ®️ AHMETAJ: “SPAK të hetojë tenderat kriminale të MM me mirëmbajtjen e helikopterëve”

  Në dt. 30.07.2020, mediat Italiane informuan se “falë aftësisë së pilotëve, u shmang tragjedia”, një helikopter i Forcave Ajrore të RSH bëri ulje emergjente në rajonin e Peskarës, Itali. Mbas këtij...

Korçë, varfëri ulëritëse/ DENONCIMI i koordinatorit të LSI: Babëzia e rilindjes nuk njeh kufij

Politikë

Korçë, varfëri ulëritëse/ DENONCIMI i koordinatorit të LSI: Babëzia e rilindjes nuk njeh kufij

  Nga Petrika MELE, koordinator i LSI-Korçë Varfëri ulëritëse dhe infrastrukturë mesjetare vetëm 1 km larg Korçës! Ujrat e zeza dhe mbetjet urbane janë makthi i përditshëm i banorëve. Mungesa e ujit të pijshëm...

Korce/Braimllari:Banorët pa ujë e pa rrugë nga qeverisja klienteliste e Ramës

Politikë

Korce/Braimllari:Banorët pa ujë e pa rrugë nga qeverisja klienteliste e Ramës

  Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari prej disa ditësh është zhvendosur në Korçë, sipas së cilit është braktisur nga qeveria, nga ku denoncon problemet e shumta që hasin banorët. Këtë...