“Shqipëria në 4 rajone”, Çollaku: Frikën e Ramës nuk e shëron dot mandati i hequr nga Qarku Dibër, nuk i ikën dot dajakut popullor

Premte, 07 August 2020 19:52

 

Drejtuesi politik i Partisë Demokratike në Qarkun e Dibrës Kreshnik Çollaku shprehet se Frikën e Ramës nuk e shëron dot mandati i hequr nga Qarku Dibër.

Duke marrë shkas nga debati më i fundit për ndarjen e re territoriale të propozuar nga mazhoranca, Çollaku shprehet se pavarësisht llogarive që ai bën për të marrë mandate në tavolinë, Edi Rama në çdo zgjedhje do të jetë i humbur.
“Ed Rama bëj llogari sa të duash në tavolinë, me zgjedhje në çdo zgjedhje je i humbur.

Lajmi se specialistët e Ramës planifikojnë të heqin një deputet nga Qarku Dibër duke e ulur në 5 numrin e përfaqësuesve të Dibrës në parlamentin e ardhshëm është përçmim racist karshi një qarku e një zone që njihet e dihet se nuk voton majtas.

Rama e di se kurdo të ketë zgjedhje nuk ka më shans të përdorë bandat e drogës e policinë e hashashit.

Jo se ka ndërruar mendje, por se e di se këtë radhë dibranët, matjanët e bulqizakët e kanë ndarë mendjen, faturën do t’ia japin si ta kërkojë kujtdo që do të përpiqet të prekë votat.

Edi Rama është nga ata që i ka frikë faturat.

Edi Rama po ashtu e di se në qark të Dibrës, aty ku vite më parë bëri eksperimentin monstruoz të blerjes së votave… lojëra të tilla nuk i bën dot më. Edi Rama e di se ca gjëra sot janë ndryshe dhe humbjen e ka të pashmangshme dhe të thellë.

Ndaj gjen zgjidhjen tjetër, atë prej frikacaku, i heq një mandat Qarkut Dibër, duke shpresuar si i mbyturi te fija e barit.

Lodhesh kot Ed Rama, me 6 apo me 5 mandate në Dibër nuk i ikën dot dajakut popullor me votë.

Prit e do të shohësh, se dhe ne mezi po presim”, shprehet përmes rrjeteve sociale, Kreshnik Çollaku.

Modifikuar më Premte, 07 August 2020 22:11

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Politikë

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Kryetarja e bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka rezultuar pozitive me COVID-19. Kryebashkiakja e Shkodrës një ditë më parë pas dyshimeve ka bërë tamponin pranë strukturave të shëndetësisë ndërsa në përgjigjen...

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

Globi

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

  Bien shifrat e COVID-19 në Itali. Testimet ditën e sotme kanë qenë 55.800, ndërkohë që gjatë javës u arritën edhe 100 mijë testime.Në 24 orët e fundit në shtetin fqinjë...

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

Globi

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

  Një gjykatë në Minsk, më 16 shtator, dënoi fotoreporterin e Shërbimit bjellorus të Radios Evropa e Lirë Uladz Hrydzin dhe fotografin e pavarur Alyaksandr Vasyukovich me 11 ditë burg, për...