Avni Delvina në Shtëpinë e Bardhë!

Premte, 07 August 2020 22:12

Nga Dritan Kaba –

Vepra artistike e Avni Delvina kushtuar Presidentit Trump arrin ne Shtepine e Bardhe. Donald Jr. Trump me albumin e mjeshtrit ne duart e tij.

Një falenderim shkon dhe per patrioten Evi Kokalari, qe e mundesoi dorezimin e albumit tek familja Trump. Mua si shqiptar me bën shume krenar, ky sukses i Avni Delvines

Punimet ne album shumica jane nga ekspozita e hapur ne Tirane, qe pati nje jehone te jashtezakonshme ne mediat nderkombetare, vetem personeli i ambasades nuk gjeti kohe ta vizitonte. Besoj se eshte e qarte se kush jane punonjesit e saj dhe orientimi i tyre politik. Pothuaj te gjithe jane pjese e Deep State pa asnje dyshim.

Faleminderit mjeshtër! Te uroj nga zemra suksese te tjera, ne art, ne veprat e tua atdhetare dhe fitore ne betejat e tua te jashtezakonshme.

Avni Delvina është ambasadori real i shqiptareve ne Shtepine e Bardhe, ndersa kllounet e ambasades shqiptare atje jane vetem makineria e propagandes rilindase, antivlere e Kombit dhe sherbetore te ndyre te globalisteve marksiste!

Kontributi i Avni Delvines ne mbrojtje te kauzave kombetare, mbrojtjes se vlerave historike dhe te patriotizmit i japin dhe me shume nder familjes se tij te nderuar nga e cila rrjedh. Nuk ka si te jete ndryshe, nje pinjoll i familjeve Delvina dhe Vlora qe kane dhene gjithshka per pavaresine dhe formimin e shtetit shqiptar. Avni Delvina, ky fisnik modern, qe me penel, mendje dhe zemer na mbushi sot me krenari!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Politikë

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Kryetarja e bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka rezultuar pozitive me COVID-19. Kryebashkiakja e Shkodrës një ditë më parë pas dyshimeve ka bërë tamponin pranë strukturave të shëndetësisë ndërsa në përgjigjen...

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

Globi

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

  Bien shifrat e COVID-19 në Itali. Testimet ditën e sotme kanë qenë 55.800, ndërkohë që gjatë javës u arritën edhe 100 mijë testime.Në 24 orët e fundit në shtetin fqinjë...

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

Globi

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

  Një gjykatë në Minsk, më 16 shtator, dënoi fotoreporterin e Shërbimit bjellorus të Radios Evropa e Lirë Uladz Hrydzin dhe fotografin e pavarur Alyaksandr Vasyukovich me 11 ditë burg, për...