Korce/Braimllari:Banorët pa ujë e pa rrugë nga qeverisja klienteliste e Ramës

Hënë, 10 August 2020 12:07

 

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari prej disa ditësh është zhvendosur në Korçë, sipas së cilit është braktisur nga qeveria, nga ku denoncon problemet e shumta që hasin banorët.

Këtë herë përmes një postimi në facebook, ai thotë se banorët e Barçit të Korçës, prej kohësh vuajnë mungesën e infrastrukturës dhe ujit të pijshëm, pasi Rilindja i ka harruar për interesa klienteliste.

”Edi Ramës dhe kukullave të tij nuk i interesojnë problemet e përditshme të qytetarëve por vetëm politika e fasadës. Qytetarët përveçse mungesës së vendeve të punës, kostos së lartë të jetës, mungesës së investimeve në bujqësi, falimentimin e biznesit të vogël dhe të mesëm, largimin e të rinjve nga vendi sot duhet të kthehen shumë vite pas”.

Postimi i plotë

Banorët e Barçit të Korçës po përballen me mungesën e infrastrukturës dhe ujit të pishëm si pasojë e një qeverisje të dështuar klienteliste dhe fasade të Rilindjes.

Edi Ramës dhe kukullave të tij nuk i interesojnë problemet e përditshme të qytetarëve por vetëm politika e fasadës. Qytetarët përveçse mungesës së vendeve të punës, kostos së lartë të jetës, mungesës së investimeve në bujqësi, falimentimin e biznesit të vogël dhe të mesëm, largimin e të rinjve nga vendi sot duhet të kthehen shumë vite pas.

Mungesa e infrastruktures dhe ujit te pishem eshte kthyer ne nje problem serioz per jeten e perditshme.
Koha e rilindjes fasade ka marre fund. Eshte koha e sherbimit qytetar per te kthyer shpresen dhe besimin ne vend. #shqiperia_shtepia_juaj🇦🇱

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Politikë

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Kryetarja e bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka rezultuar pozitive me COVID-19. Kryebashkiakja e Shkodrës një ditë më parë pas dyshimeve ka bërë tamponin pranë strukturave të shëndetësisë ndërsa në përgjigjen...

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

Globi

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

  Bien shifrat e COVID-19 në Itali. Testimet ditën e sotme kanë qenë 55.800, ndërkohë që gjatë javës u arritën edhe 100 mijë testime.Në 24 orët e fundit në shtetin fqinjë...

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

Globi

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

  Një gjykatë në Minsk, më 16 shtator, dënoi fotoreporterin e Shërbimit bjellorus të Radios Evropa e Lirë Uladz Hrydzin dhe fotografin e pavarur Alyaksandr Vasyukovich me 11 ditë burg, për...