Berisha:Korrupsioni i ndrikull Xhaçkes rrezikon jeten e piloteve! Helikpoteri Cougar ben ulje te detyruar per here te dyte!

Premte, 14 August 2020 11:37

Nga Sali Berisha
Lexoni denoncimin i pilotit dixhital. sb

Pershendetje doktor uroj te jeni mire,jam pilot dhe desha te ju informoj se Helikopteri cougar i forcave te armatosura beri dy here ulje te detyruar ne Itali. Pasi u riparua ne france nga kompania "airtelis sas" ishte parashikuar te kthehej dhjete dite me pare. Beri difekt teknik ne itali dhe u rikthye ne france serish. Pasi u kontrollua airtelis konfirmoi se cdo gje eshte ne regull por gjate rruges se dyte te kthimit cougari pati nxehje dhe u ul serish ne itali. Piloti dhe kater anetare te ekipazhit dy here brenda nje jave rezikuan jeten. Pyetja eshte cilat jane kriteret e perzgjedhjes se firmes airtelis sas. Cilat ishin ofertat e firmave te tjera ne kete procedure tenderimi per sherbim dhe mirembajtje? Pse nuk u vijua me kompanine helicopeters italia me te cilen ka patur kater kontrata me pare aq me teper qe kjo kompani prej nje viti eshte blere prej aibus (ish eurocopter) nga dhe u blene helikopteret. Dhe me e rendesishmja ne cfare niveli operacional jane helikopteret ne kete situate pandemie dhe zjarresh kur duhet te jene ne dispozicion te popullsise civile? Ju pershendes.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Greva e naftëtarëve/PAA: Rama të gjejë kush nga qeveria e tij i ndihmoi oligarkët që vodhën 8 milion euro

Politikë

Greva e naftëtarëve/PAA: Rama të gjejë kush nga qeveria e tij i ndihmoi oligarkët që vodhën 8 milion euro

  Partia Agrare Ambientaliste, ka reaguar për greavën e naftëtarëve dhe thotë se kryeministri Edi Rama, duhet të gjejë se kush nga qeveria e tij i ndihmoi oligarkët që vodhën 8...

Kërpaçi-Ballës: Elbasani dhe Shqipëria shtëpi e mafies, keni shpopulluar vendin

Politikë

Kërpaçi-Ballës: Elbasani dhe Shqipëria shtëpi e mafies, keni shpopulluar vendin

  Kryetarja e LRI-së, Floida Kërpaçi i është kthyer kreut të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, duke thënë se Rilindja e ka kthyer Elbasanin dhe Shqipërinë në shtëpi të mafies...

Denoncimi i PD, Boçi nxjerr udhëzimin: MAS orienton fëmijët drejt kurseve private, arsimi s’është më falas, jepet me koncesion

Politikë

Denoncimi i PD, Boçi nxjerr udhëzimin: MAS orienton fëmijët drejt kurseve private, arsimi s’është më falas, jepet me koncesion

  Partia Demokratike ka akuzuar ministrinë e Arsimit se kjo e fundit po orienton nxënësit drejt kurseve private, për shkak të situatës së krijuar dhe në shkolla për shkak të COVID-19. Përmes...