“Vendi po përballet me një katastrofë potenciale”, Basha: Gjendja ku jemi sot e pakrahasueshme me asnjë vend të rajonit

Tuesday, 29 September 2020 11:14

 

Kryetari i PD, Lulzim Basha thotë se këto 6 muajit kjanë qenë muajt më të vështirë për qytetarët shqiptarë. Në një komunikim me gazetarët, kryedemokrati u shpreh se këto 6 muaj nuk kane shërbyer per te vene ne jete nje plan masash per Covidin.


Sipas Bashës, ato që ka bërë qeveria shqiptare nuk janë gabime, por janë faje.

“Këto 6 muaj kanë qenë muaj të vështirë, nga më të pamundurit, te të papunët, tek sipërmarrja. Çdo kush ka ndjerë pasojat e pandemisë. Për fat të keq, si çdo kush e di dhe e ndjen realitetin, këto 6 muaj nuk kanë shërbyer për të vënë në jetë një plan masash që të ndihmoje gjendjen e njerëzve apo të përmirësoje përgjigjen shëndetësore ndaj covidi dhe efektit që kjo pandemi ka patur tek pacientët.

Të gabosh është njerëzore, por për ne PD nuk janë gabime, por faje ato që nuk janë bërë këto 6 muaj.

Gjendja ku ndodhemi sot është e pakrahasueshme me asnjë vend të rajonit, le më pastaj me vendet e BE.

Ndërkohë që të njëjtët shkaktarë të kësaj gjendje vazhdojnë lojërat propagandistikë, vendi po përballet me një katastrofe potenciale”,tha Basha.

Modifikuar më Tuesday, 29 September 2020 11:16
Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...