Berisha/Korrupsioni ri me 100 milion euro!Fitues i paracaktuar me tenderin e hekurudhes Tirane -Durres -Rinas.

E mërkurë, 30 September 2020 13:09

Nga Sali Berisha

Korrupsioni ri me 100 milion euro!

Fitues i paracaktuar me tenderin e hekurudhes Tirane -Durres -Rinas.

Lexoni denoncimin e nepunesit dixhital. sb

Pershendetje Doktor!
Mbas shumë zvarritjesh, sot u zhvillua tenderi i hekurudhes Tiranë-Durrës-Airoport.
Ishte tender tipik i manipuluar: nga pesë konkurenë, dy nuk moren pjese fare në tender, dy dhane oferten maksimale dhe nje fitoi tenderin e telekomanduar.
Ja dhe ofertat të cilat nuk jane bere te njohura akoma per publikun:
1. INC: 69.69 milion Euro (include 5% provision sum), no VAT
2. STS: 92.29 milion Euro (include 5% provision sum), no VAT
3. Sinohydro: 92.59 milion Euro (include 5% provision sum), no VAT.
Verifikoje në kanalet e tua dhe do të shohesh qe kjo eshte 100% e vertete.
Nuk po zgjatem ketu në faktin qe djali drejton bordin e tenderave në ministrine e transporteve, ndersa i ati eshte autori i dizanjit të ketyre projekteve...!
Gjithe të mirat!✌️

Login to post comments

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...