Meta, sfidë Ramës: Zgjidh televizionin që dëshiron për debat

Saturday, 17 October 2020 19:39

 

Presidenti i Republikës kritikon shpesh qeverinë për mos zbatimin e kushtetutës, shkeljen e marrëveshjes së 5 qershorit dhe kërcënimin që qeveria po u bën zgjedhjeve të ardhshme dhe negociatave me BE.

Ndërkohë kryeministri thotë se këto qëndrime të kreut të shtetit janë, sipas tij, fushatë elektorale.

Për të sqaruar qytetarët dhe kryeministrin, Presidenti Ilir Meta ka ftuar disa herë në debat publik kreun e qeverisë. Një debat pa kushte nga ana e kreut të shtetit duke i sugjeruar Edi Ramës që të zgjedhë median që dëshiron dhe kohën kur ai e mendon përballjen.

Karikatura më poshtë pasqyron sfidën televizive që kreu i shtetit i ka bërë kryeministrit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: S’ka parti të dala nga PD, ka vetëm ato të krijuara nga Rama

Politikë

Basha: S’ka parti të dala nga PD, ka vetëm ato të krijuara nga Rama

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha teksa është pyetur në lidhje me deklaratën e Sali Berishës se ai gaboi në 2017-ën kur hoqi nga lista demokratë të vjetër, pohoi se...

”Numri real shumë më i lartë”, Basha: Sipas një eksperti të njohur epidemiolog kemi 2500 raste ditore nga COVID-19 në Shqipëri

Politikë

”Numri real shumë më i lartë”, Basha: Sipas një eksperti të njohur epidemiolog kemi 2500 raste ditore nga COVID-19 në Shqipëri

  Kreu i PD, Lulzim Basha ka ngritur shqetësimin se numri real i të infektuarve nga COVID-19 është shumë herë më i lartë se ai që raportohet. Basha citon një ekspert epidemiolog...

LSI, Durrës: Shqiptarë, familja juaj do paguajë 20 mijë euro borxh publik

Politikë

LSI, Durrës: Shqiptarë, familja juaj do paguajë 20 mijë euro borxh publik

  Ada Spiru, petagoge ekonomie në Universitetin e Barit, afruar së fundmi me Lëvizjen Socialiste për Integrim, shkruan në një postim në Facebook se familjet shqiptare do të paguajnë 20 mijë...