Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

Tuesday, 20 October 2020 15:06

 

Eksperti i ekonomisë njëherësh dhe kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Tiranën, Përparim Spahiu deklaron se përmes reformës territoriale, Bashkitë, sidomos kjo e Tiranës, janë kthyer në abuzuesit më të mëdhenj të fondeve publike dhe taksave të rritura (dhjetë herë më shumë taton Bashkia e Tiranës krahasuar me periudhën përpara 2015) ndaj shtetasve dhe bizneseve.

Në një reagim përmes rrjeteve sociale, Spahiu thekson Reforma territoriale – administrative u mendua në thelb si reformë e uljes së kostove me afro 60-70 milion euro në vit e në të njëjtën kohë me më shumë shërbime cilësore ndaj qytetarëve, por ndërkohë ndodh krejt e kundërta.

 

“Reforma territoriale – administrative u mendua në thelb si reformë e uljes së kostove me afro 60-70 milion euro në vit e në të njëjtën kohë me më shumë shërbime cilësore ndaj qytetarëve.

Ndërkohë ndodh krejt e kundërta.

Bashkitë, sidomos kjo e Tiranës, janë kthyer në abuzuesit më të mëdhenj të fondeve publike dhe taksave të rritura (dhjetë herë më shumë taton Bashkia e Tiranës krahasuar me periudhën përpara 2015) ndaj shtetasve dhe bizneseve.

Është abuzive kur gjysma e buxhetit përdoret për paga militantësh partie dhe investimet publike jepen me PPP.

Jam i bindur që fushata e Punësimit për Vota do të vazhdojë me ritme akoma më të shpejta deri në datën e zgjedhje”, deklaron ish-ligjvënësi i LSI-së, Përparim Spahiu

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mediu takim me strukturat në Laprakë: 25 prilli do të ndajë të mirën nga e keqja

Politikë

Mediu takim me strukturat në Laprakë: 25 prilli do të ndajë të mirën nga e keqja

  Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu në fjalën e tij gjatë rakimit me strukturat e PR në Laprakë ku theksoi se 25 Prilli është një datë e rëndësishme, sepse do...

Erisa Xhixho: Nderim dhe mirënjohje dëshmorëve të atdheut, lavdi LANÇ dhe heronjve të saj

Politikë

Erisa Xhixho: Nderim dhe mirënjohje dëshmorëve të atdheut, lavdi LANÇ dhe heronjve të saj

Nenkryetarja e LSI-së Erisa Xhixho ka shpërndarë disa foto të saj dhe zyrtarëve të lartë të Lëvizjes Socialiste për Integrim, teksa bëjnë homazhe në nder të dëshmorëve të atdheut. Xhixho shprehet...

Luan Rama në Vlorë: Në qytetin e flamurit, nderim për dëshmorët, amanet i përjetshëm

Politikë

Luan Rama në Vlorë: Në qytetin e flamurit, nderim për dëshmorët, amanet i përjetshëm

  Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, ka qenë i pranishëm në Vlorë, për të nderuar dëshmorët e atdheut. Luan Rama thekson se ndodhet sot më 29 nëntor në Vlorën...