Bahri Shaqiri: Rilindja po fsheh provat e krimit në Portin e Durrësit

Tuesday, 24 November 2020 16:00

 

Përfaqësuesi i LSI në Durrës, Bahri Shaqiri ka denoncuar prej disa ditësh krimin mjedisor në Portin e Durrës. Në një video të publikuar sot në Facebook, Shaqiri shprehet se ditën e sotme ka nisur pastrimi i mbetjeve në këtë zonë, po pa nisur asnjë hetim se kush ishin autorët përgjegjës për situatën.

“Po ndodh! Ja si “Rilindja” vazhdon të fshehë provat e krimit në Portin e Durrësit.

 

Pas denoncimit për skandalin dhe krimin e mbetjeve inerte ka nisur pastrimi me shpejtësi i ish-kalatës së peshkimit.

I bëj thirrje sërish Prokurorisë ta ndjekë këtë çështje dhe të vendosë përpara drejtësisë fajtorët. Dhe Prokuroria të ndjekë gjithashtu se ku po transportohen këto mbetje inerte?”,- shprehet Bahri Shaqiri

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kryemadhi: Fryma krijon numrin më të madh të mandateve

Politikë

Kryemadhi: Fryma krijon numrin më të madh të mandateve

    Fryma është ajo që krijon numrin më të madh të mandateve. Nëse një listë e vetme do t’i jepte fitore maksimale opozitës, ju mendoni që Edi Rama do të shkelte...

Kryemadhi: Edi Rama ta harrojë mundësinë e bashkëpunimit me LSI-në

Politikë

Kryemadhi: Edi Rama ta harrojë mundësinë e bashkëpunimit me LSI-në

  Kryetraja e Lëvizjes Socialosite për integrim Monika Kryemadhi duke folur në një intevsuitë për neps 24 deklaroi se “Edi Rama dhe Rilindja më 25 prill duhet të ikin”. “Dhe çdo deputet...

Floida Kërpaçi: LSI është parti e të rinjve

Politikë

Floida Kërpaçi: LSI është parti e të rinjve

  Floida Kërpaçi, kryetare e LRI-së, e ftuar në ‘PolitiKon’ nga Alfred Lela në ‘RTV Ora’, u shpreh se LSI është parti e të rinjve se është themeluar duke u mbështetur...