Denoncimi nga Mele: OSHEE Korçë, është kthyer në një piramidë korruptive

Tuesday, 24 November 2020 17:31

 

Kreu i LSI-së së Korçës, Petrika Mele ka denoncuar aferën se OSHEE në këtë qark është kthyer në një piramidë kurruptive. Përmes një postimi në facebook, ai nënvizon se pas 25 prillit, do të dekodohet çdo skemë korruptive në këtë institucion, dhe përgjegjësia do të jetë individuale.

Postimi i plotë

 

OSHEE Korçë, është një piramidë korruptive. Korrupsioni shtetëror në këtë Drejtori po gjeneron me metastaza.
Drejtues të paaftë, të zhveshur nga çdo ndjenjë njerëzore, dallkauke dhe injorantë. Ju këshilloj të braktisni menjëherë skemen “kap çtë kapesh se dhe 5 muaj jemi”. Pas 25 Prillit do dekodohet çdo skemë korruptive e juaja në këtë institucion, dhe pergjegjësia do të jetë individuale. Mirënjohje dhe respekt për te gjithë punonjesit e ndershëm të këtij institucuioni, të cilët nën presionin e vazhdueshem të drejtuesve të tyre të korruptuar, punojnë me dinjitet dhe pergjegjshmëri.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kryemadhi: Fryma krijon numrin më të madh të mandateve

Politikë

Kryemadhi: Fryma krijon numrin më të madh të mandateve

    Fryma është ajo që krijon numrin më të madh të mandateve. Nëse një listë e vetme do t’i jepte fitore maksimale opozitës, ju mendoni që Edi Rama do të shkelte...

Kryemadhi: Edi Rama ta harrojë mundësinë e bashkëpunimit me LSI-në

Politikë

Kryemadhi: Edi Rama ta harrojë mundësinë e bashkëpunimit me LSI-në

  Kryetraja e Lëvizjes Socialosite për integrim Monika Kryemadhi duke folur në një intevsuitë për neps 24 deklaroi se “Edi Rama dhe Rilindja më 25 prill duhet të ikin”. “Dhe çdo deputet...

Floida Kërpaçi: LSI është parti e të rinjve

Politikë

Floida Kërpaçi: LSI është parti e të rinjve

  Floida Kërpaçi, kryetare e LRI-së, e ftuar në ‘PolitiKon’ nga Alfred Lela në ‘RTV Ora’, u shpreh se LSI është parti e të rinjve se është themeluar duke u mbështetur...