Erisa Xhixho: Nderim dhe mirënjohje dëshmorëve të atdheut, lavdi LANÇ dhe heronjve të saj

Diel, 29 November 2020 18:32

Nenkryetarja e LSI-së Erisa Xhixho ka shpërndarë disa foto të saj dhe zyrtarëve të lartë të Lëvizjes Socialiste për Integrim, teksa bëjnë homazhe në nder të dëshmorëve të atdheut.

Xhixho shprehet se populli shqiptar gjithmonë do të nderojë dëshmorët e atdheut dhe do të respektojë luftën Antifashist-Nacional-Çlirimtare.

Postimi i nënkryetares së LSI-së Erisa Xhixho:

Nderim dhe mirënjohje dëshmorëve të atdheut🇦🇱

 

29 Nëntori është një nga momentet më të lavdishme të historisë së popullit shqiptar.

 

Ai u ngrit masivisht në luftë kundër forcave nazifashiste dhe u rreshtua me boshtin e madh antifashist botëror.

Kjo i bën nder vendit tonë dhe atyre që morrën pjesë në këtë luftë Antifashiste Nacional Çlirimtare.

Në radhë të parë rinia e atyre viteve u ngrit e tëra në luftë për ëndrrën e madhe për liri ,demokraci dhe përparimit.

 

Ne sot përulemi me respekt përpara atyre të rinjve ,burrave e grave që sakrifikuan çdo gjë deri jetën për çlirimin e vendit.

Ndihem krenare që familja ime ishte pjesë e kësaj lufte çlirimtare duke dhënë dhe dëshmorë nga gjiri i saj.

Mirënjohja më e madhe ndaj veprës së tyre sot është përkushtimi për të ndaluar shpopullimin e vendit dhe duke punuar çdo ditë për një Shqipëri Europiane.

Lavdi LANÇ dhe dëshmorëve te saj 🇦🇱

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kryemadhi: Fryma krijon numrin më të madh të mandateve

Politikë

Kryemadhi: Fryma krijon numrin më të madh të mandateve

    Fryma është ajo që krijon numrin më të madh të mandateve. Nëse një listë e vetme do t’i jepte fitore maksimale opozitës, ju mendoni që Edi Rama do të shkelte...

Kryemadhi: Edi Rama ta harrojë mundësinë e bashkëpunimit me LSI-në

Politikë

Kryemadhi: Edi Rama ta harrojë mundësinë e bashkëpunimit me LSI-në

  Kryetraja e Lëvizjes Socialosite për integrim Monika Kryemadhi duke folur në një intevsuitë për neps 24 deklaroi se “Edi Rama dhe Rilindja më 25 prill duhet të ikin”. “Dhe çdo deputet...

Floida Kërpaçi: LSI është parti e të rinjve

Politikë

Floida Kërpaçi: LSI është parti e të rinjve

  Floida Kërpaçi, kryetare e LRI-së, e ftuar në ‘PolitiKon’ nga Alfred Lela në ‘RTV Ora’, u shpreh se LSI është parti e të rinjve se është themeluar duke u mbështetur...