Spitali në Fier, Brisida Shehaj: Është dhuratë apo koncension nga qeveria?

Hënë, 11 Janar 2021 20:40

 

Brisida Shehaj, nënkryetare e LSI-së për Tiranën, ka komentuar çështjen e spitalit që pritet të ndërtohet në Fier. Ajo pyet nëse do të jetë dhuratë nga Turqia, apo do të paguhet si koncesion nga qeveria. Thirrja e saj është që kryeministri Edi Rama të bëjë transparencë me këtë projekt.

Postimi i plotë

 

Degjova sot qe spitali i ri i fierit do administrohet fillimisht nga mjeke dhe staf turq, pastaj nga mjeket Shqiptare.
Ore mos na del dhe ky koncension? Se nuk na u tha afati i administrimit nga bamiresi.

Prandaj a ka mundesi qeveria te beje transparence, ky spital eshte dhurate apo do paguhet si koncension nga qeveria? Dhe pika e dyte me e rendesishmja nqs aty stafi do te jete i gjithe nga Turqia mjeket e infermieret tane do dalin ne rruge te madhe????

PRA DO KEMI DONACION APO KONCENSION?

KUR DO E MARRIM NE NE ADMISTRIM?

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përparim Spahiu: Kjo qeveri nuk ka asnjë plan konkret për të ndaluar rrjedhjen e trurit nga vendi

Politikë

Përparim Spahiu: Kjo qeveri nuk ka asnjë plan konkret për të ndaluar rrjedhjen e trurit nga vendi

  Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu thotë se shpopullimi i vendit është një plagë sociale dhe problemi më i madh është largimi i mjekëve dhe infermierëve, sidomos në këtë kohë pandmie. Në...

Kërpaçi:4 vitet e Ramës me timonin vetëm, thelluan papunësinë. Prioriteti numër 1 i LSI në qeverisje, hapja e vendeve të reja të punës

Politikë

Kërpaçi:4 vitet e Ramës me timonin vetëm, thelluan papunësinë. Prioriteti numër 1 i LSI në qeverisje, hapja e vendeve të reja të punës

  Kryetarja e LRI-së Floida Kërpaçi flet në një intervistë për gazetën “standard” mbi zhvillimet e fundit politiko-sociale në vend. E angazhuar nga LSI në Tiranë, Kërpaçi theksoi se qytetarët e...

I bëjmë thirrje prokurorisë për fillimin e hetimeve për veprën penale të " Shpërdorimit të detyrës".

Politikë

I bëjmë thirrje prokurorisë për fillimin e hetimeve për veprën penale të " Shpërdorimit të detyrës".

Nga Vojo Bregu Me sa duket, kryetari i pazgjedhur i bashkisë Vorë, i ka shkuar deri në fund planit rilindas, për shndërrimin e bashkisë në një koshere elektorale. Në kundërshtim me...