Elmaz Sherifi: Arma sekrete kundër armikut të fshehtë

Tuesday, 12 Janar 2021 09:43

 

Nga Elmaz Sherifi, ish-ministër i PS

“Arma sekrete, kundër armikut të fshehtë”!
Për kë e mban sekret Rama burimin nga erdhi “arma sekrete” kundër covid 19?
Mungesa e transparencës nuk mund t’i japë asnjë avantazh, përkundrazi, sjell shumë dyshime, mbi cilësinë e prodhimit, veprimet doganore, kushtet e trajtimit dhe mbi çdo aspekt që lidhet me tregtimin, me marrëdhëniet misterioze të një kryeministri, që kërkon të sfidojë Europën e Bashkuar, me nje vend te saj qe eshte “e hapur” me Ramen dhe “e mbyllur” me BE !
Mungesa e transparencës është tipari dallues i kësaj qeverisje, që e shfaq diregjentin e saj edhe në sigurimin e “armës sekrete” kundër armikut të fshehtë, si “shpëtimtarin” e popullit shqiptar, nga “armiqtë e padukshëm”, që sipas tij, në këtë rast është BE, të cilën e ka vendosur “në grikën e pushkës” !
A mund ta zbardhë burimin Kontrolli i Lartë i Shtetit, apo edhe atij i mbahet sekret?

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përparim Spahiu: Kjo qeveri nuk ka asnjë plan konkret për të ndaluar rrjedhjen e trurit nga vendi

Politikë

Përparim Spahiu: Kjo qeveri nuk ka asnjë plan konkret për të ndaluar rrjedhjen e trurit nga vendi

  Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu thotë se shpopullimi i vendit është një plagë sociale dhe problemi më i madh është largimi i mjekëve dhe infermierëve, sidomos në këtë kohë pandmie. Në...

Kërpaçi:4 vitet e Ramës me timonin vetëm, thelluan papunësinë. Prioriteti numër 1 i LSI në qeverisje, hapja e vendeve të reja të punës

Politikë

Kërpaçi:4 vitet e Ramës me timonin vetëm, thelluan papunësinë. Prioriteti numër 1 i LSI në qeverisje, hapja e vendeve të reja të punës

  Kryetarja e LRI-së Floida Kërpaçi flet në një intervistë për gazetën “standard” mbi zhvillimet e fundit politiko-sociale në vend. E angazhuar nga LSI në Tiranë, Kërpaçi theksoi se qytetarët e...

I bëjmë thirrje prokurorisë për fillimin e hetimeve për veprën penale të " Shpërdorimit të detyrës".

Politikë

I bëjmë thirrje prokurorisë për fillimin e hetimeve për veprën penale të " Shpërdorimit të detyrës".

Nga Vojo Bregu Me sa duket, kryetari i pazgjedhur i bashkisë Vorë, i ka shkuar deri në fund planit rilindas, për shndërrimin e bashkisë në një koshere elektorale. Në kundërshtim me...