“Sipas teorisë së Ramës i bie të formalizojmë lopën”/ Kryemadhi në takim me Voltana Ademin: Shteti duhet të dalë për zot dhe të sigurojë…

Tuesday, 12 Janar 2021 12:18


Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi zhvilloi një takim me kryetaren e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi, ku kanë diskutuar për situatën e krijuar pas përmbytjeve.

Sipas Kryemadhit, shteti duhet të sigurojë pronën dhe produktet e fermerëve. Sipas saj kjo është e realizueshme dhe pa kosto.

Kryemadhi: Ne nganjëherë ne futemi në logjikën kush është i formalizuar. Ne ishim tek shtëpia e zonjës, asaj i kishte hyrë uji në kavaletën e barit, me çfarë do ta ushqejë lopën dhe sipas terisë së Edi Ramës i bie që të formalizojnë lopën. Kjo është. Normalisht duhet ti dalim për zot. Ne nuk i lemë njerëzit të dalin nga dera e shtëpisë nëse nuk paguajnë dritat.

Ademi: Sigurim i produkteve bujqësore dhe i punës së realizuar nga të gjithë blegtorët dhe fermerët

Kryemadhi: Dhe ndoshta duhet të angazhohemi të gjithë për këtë. Kjo është e realizueshme dhe kostot janë zero.

Ademi: Kjo është ndërhyrja e parë ligjore që duhet. Shteti duhet të marrë përsipër riskun. Dëmi më i madh që është shkaktuar është në tokat bujqësorë

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“8 Marsi”, ish-deputetja e LSI: Një ditë reflektimi! Nuk jeni vetëm do të vazhdojmë te luftojmë se bashku, kundër diskriminimit

Politikë

“8 Marsi”, ish-deputetja e LSI: Një ditë reflektimi! Nuk jeni vetëm do të vazhdojmë te luftojmë se bashku, kundër diskriminimit

  Ish-deputetja e LSI-së Erisa Xhixho thotë se ky 8 mars duhet të jetë një ditë reflektimi për sa shumë meritojnë dhe sa pak marrin gratë.   Në një postim në “Facebook”, Xhixho...

Emrat që ikin e vijnë nga lista e PS në 7 qarqe

Politikë

Emrat që ikin e vijnë nga lista e PS në 7 qarqe

  Ora 19:30 do ta gjej shtabin elektoral socialist dhe kryesinë e partisë përballë Edi Ramës në finalizimin e listës së kandidatëve për deputetë që do t’i shkojnë KQZ-së. Strategjia e...

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

Politikë

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

  Këtë të hënë Lëvizja Socialiste për Integrim publikoi listat e plota për kandidatët në 12 qarqet e vendit. Në listën e Beratit është edhe deputeti Lefter Maliqi, i cili në...