Kryemadhi: Edi Rama ta harrojë mundësinë e bashkëpunimit me LSI-në

Tuesday, 19 Janar 2021 15:38

 

Kryetraja e Lëvizjes Socialosite për integrim Monika Kryemadhi duke folur në një intevsuitë për neps 24 deklaroi se “Edi Rama dhe Rilindja më 25 prill duhet të ikin”.

“Dhe çdo deputet i LSI-së, vijoi Kryemadhi, nuk ka shans jo vetëm ta votojë, por as ta ëndërrojë që Edi Rama mund të ketë mundësinë e bashkëpunimit me LSI-në”.

“Jo për LSI-në, jo për Monikën, por për shqiptarët”. “Sepse janë ata që ja kanë kushtëzuar LSI-së largimin me çdo çmim të Edi Ramës”.

Pse e them me çdo çmim, vijoi kryetarja e LSI, “sepse jeta e një fëmije të familjes shqiptare është shumë më e rëndësishme se pushteti i Edi Ramës dhe xhepat e oligarkëve që rrinë tek Edi Rama”.

“Kushton shumë më shumë jeta e një shqiptari që punon tokën, e një naftëtari që nuk paguhet, e një papuni apo e një pensionisti, sesa pushteti i Edi Ramës, apo paratë që marrin nga buxheti i shtetit oligarkët e emëruar të tij”, perfundoi Kryemadhi

Modifikuar më Tuesday, 19 Janar 2021 19:07

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“8 Marsi”, ish-deputetja e LSI: Një ditë reflektimi! Nuk jeni vetëm do të vazhdojmë te luftojmë se bashku, kundër diskriminimit

Politikë

“8 Marsi”, ish-deputetja e LSI: Një ditë reflektimi! Nuk jeni vetëm do të vazhdojmë te luftojmë se bashku, kundër diskriminimit

  Ish-deputetja e LSI-së Erisa Xhixho thotë se ky 8 mars duhet të jetë një ditë reflektimi për sa shumë meritojnë dhe sa pak marrin gratë.   Në një postim në “Facebook”, Xhixho...

Emrat që ikin e vijnë nga lista e PS në 7 qarqe

Politikë

Emrat që ikin e vijnë nga lista e PS në 7 qarqe

  Ora 19:30 do ta gjej shtabin elektoral socialist dhe kryesinë e partisë përballë Edi Ramës në finalizimin e listës së kandidatëve për deputetë që do t’i shkojnë KQZ-së. Strategjia e...

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

Politikë

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

  Këtë të hënë Lëvizja Socialiste për Integrim publikoi listat e plota për kandidatët në 12 qarqet e vendit. Në listën e Beratit është edhe deputeti Lefter Maliqi, i cili në...