Tritan Shehu/Kontrata Rama per Vaksinat Covid-Kontrata e “ikjes” se tij!

E mërkurë, 20 Janar 2021 09:09

Kontrata Rama per Vaksinat Covid-Kontrata e “ikjes” se tij!
“Après mois le déluge” (mbas meje shkaterrimi), keshtu deklaronte dikur Louis XV; ne fakt ne Shqiperi “Shkaterrimin” kryeministri ne ikje e ka tashme sjelle.
Keshtu po vepron Rama edhe me kete kontrate “sekrete” per Vaksinat!
Nje kontrate qe shpreh perbuzje e hakmarje per nje populle, vetem se qytetaret jane te vendosur te clirohen prej tij, tipike kjo per papergjegjeshmerine, deshtimin, duke tentuar te lere shqiptaret edhe pa Vaksina.
Do vijne sipas tij disa vaksina vetem deri ne fund te shkurtit si “fishekzjarre” elektorale, per reth 20 mije persona, kur Shqiperise i duhen 5,5 Milion doza per 2,4 milion qytetare.
Te tjerat e “Kontrates”, per me pak se 250 mije njerez do te fillojne te vijne nga vjeshta a dimri...duke u zvarritur dhe gjate 2022!!!
Pra mbas “ikjes” se tij ai po pregatit dhe ne kete fushe per shqiptaret “Asgje”, shkaterrim e fund; cinizem pa kufi ky ndaj nje populli, qe duhet te paguaje pse e detyroi te largohet.
Dhe nen kete furi braktisje per njerezit ai i sulet edhe partnereve, miqve tane me te mire, BE e Perendimit, me shprese se keshtu do t’i largoje nga ne, per te na lene te vetem nen goditjen e hakmarjes se tij.
Por fatmiresisht gabon, shqiptaret do te kene me Qeverine Demokratike jo vetem nje Program Vaksinimi te gjere e te mirestudjuar, por dhe te mbeshtetur ne vaksina e infrastrukture, te kordinuar edhe me partneret.
Koha e denigrimeve dhe e pa pergjegjshmerive shpejt perfundon tashme.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Elona Guri: LSI ka një program të qartë dhe konkret për sipërmarrjen, punësimin dhe forcimin ekonomik të gruas

Politikë

Elona Guri: LSI ka një program të qartë dhe konkret për sipërmarrjen, punësimin dhe forcimin ekonomik të gruas

  Drejtuesja e LSI në Durrës, Elona Guri, thotë se pas 25 prillit, qeveria e re e do të jetë në përkrahje të sipërmarrjes, nuk do ta penalizojë apo ti rrijë...

Braimllari: Korça sot vuan monopolin e oligarkisë. Pas 25 Prillit, ka vetëm ndëshkim popullor

Politikë

Braimllari: Korça sot vuan monopolin e oligarkisë. Pas 25 Prillit, ka vetëm ndëshkim popullor

  Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së Endrit Braimllari deklaron se sot Korça vuan monopolin e oligarkisë, duke theksuar se të rinjtë korçarë meritojnë vlerësim dhe përfaqësim. Sipas tij, pas 25 prillit ka...

Tabaku takime me biznesin e vogël në Tiranë, ja ankesat e tregtarëve për ish-deputeten e PD

Politikë

Tabaku takime me biznesin e vogël në Tiranë, ja ankesat e tregtarëve për ish-deputeten e PD

Ish –deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, vijoi takimet me biznesin e vogël në Tiranë. “Tregu Elektrik” dhe “Lagjia e Tabakëve”, ishin ndalesat e rradhës, ku Tabaku dëgjoi problematikat e tregtarëve...