Në 85-vjetorin e lindjes/ Luan Rama poston foton: Dhimitër Anagnosti, fisniku i madh i filmit shqiptar

Saturday, 23 Janar 2021 17:53

 

Sot, regjisori Dhimitër Anagnosti mbushi 85 vjeç, duke u dekoruar nga presidenti Meta me dekoratën “Gjergj Kastiroti Skënderbeu”.

Luan Rama ka postuar një foto me regjisorin e njohur, duke u shprehur se Anagnosti është fisniku më i madh i filmit shqiptar.

 

foto galeri PreviousNext
Postimi i ish-deputetit të LSI-së Luan Rama:

Në 85 – vjetorin e lindjes:

DHIMITËR ANAGNOSTI – FISNIKU

I MADH I FILMIT SHQIPTAR

 

Jeta dhe vepra e Dhimitër Anagnostit është një epope unike e talentit të madh dhe e punës gjithë pasion prej fisniku, shpirtërisht dedikuar popullit dhe ardheut, shërbimin ndaj të cilëve e ka dëshmuar me vepra të mëdha.

Ndaj, mirënjohja dhe respekti janë detyrimi ynë i përhershëm, si shenjë e vetëdijes qytetare për përmasën dhe vlerën e veprës së Anagnostit dhe brezit të tij të artistëve, që i dhanë Shqipërisë shpirtin e tyre.

 

“Nuk ka mbarim, nuk ka fillim. Ka vetëm një pasion të pafundmë për jetën,” ka thënë Felini i madh i kinemasë italiane dhe botërore, si për të na dhënë mundësinë që përmes kësaj shprehjeje, të kuptojmë më mirë edhe vlerën e veprës së Anagnostit tonë.

 

Gëzuar ditëlindjen artisti i madh i popullit dhe përjetësisht mirënjohje fisniku i madh i filmit shqiptar.

Të paçim jetëgjatë!

42 komente

 • Përgjigju NbmoHoolo

  cialis extra http://buycialisxz.com/ cialis for sale canada

  E Enjte, 04 Mars 2021 01:16 komentuar nga NbmoHoolo
 • Përgjigju NbmoHoolo

  cialis pro http://buycialisxz.com/ buy cialis in cro

  Tuesday, 02 Mars 2021 03:56 komentuar nga NbmoHoolo
 • Përgjigju FjjuHoolo

  what does generic viagra look like buy generic viagra buy viagra

  Diel, 28 February 2021 05:33 komentuar nga FjjuHoolo
 • Përgjigju FjjuHoolo

  viagra 100mg cost how long does viagra stay in your system buy viagra online cheapest

  Saturday, 27 February 2021 14:04 komentuar nga FjjuHoolo
 • Përgjigju Abcfbruibrota

  viagra 6 free samples http://viagriyvik.com/ viagra in united states

  Premte, 19 February 2021 01:41 komentuar nga Abcfbruibrota
 • Përgjigju NbnhHoolo

  how to get viagra united states how to get real viagra cheap viagra prescription canada

  E mërkurë, 17 February 2021 13:56 komentuar nga NbnhHoolo
 • Përgjigju LabxQuess

  cialis chest pains cialis en suisse sans ordonnance cialis women forum

  E mërkurë, 17 February 2021 10:42 komentuar nga LabxQuess
 • Përgjigju JbnvFlova

  cash loans with no job sovereign advance loan cash 1 loans bell rd

  E mërkurë, 17 February 2021 01:46 komentuar nga JbnvFlova
 • Përgjigju LabxQuess

  buy cialis overnight can you take cialis into thailand que tan efectiva es la cialis

  E mërkurë, 17 February 2021 01:01 komentuar nga LabxQuess
 • Përgjigju AhbzQuess

  payday loan brenham tx washington payday loans online anz cash advance facility notice

  Hënë, 15 February 2021 22:39 komentuar nga AhbzQuess

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“8 Marsi”, ish-deputetja e LSI: Një ditë reflektimi! Nuk jeni vetëm do të vazhdojmë te luftojmë se bashku, kundër diskriminimit

Politikë

“8 Marsi”, ish-deputetja e LSI: Një ditë reflektimi! Nuk jeni vetëm do të vazhdojmë te luftojmë se bashku, kundër diskriminimit

  Ish-deputetja e LSI-së Erisa Xhixho thotë se ky 8 mars duhet të jetë një ditë reflektimi për sa shumë meritojnë dhe sa pak marrin gratë.   Në një postim në “Facebook”, Xhixho...

Emrat që ikin e vijnë nga lista e PS në 7 qarqe

Politikë

Emrat që ikin e vijnë nga lista e PS në 7 qarqe

  Ora 19:30 do ta gjej shtabin elektoral socialist dhe kryesinë e partisë përballë Edi Ramës në finalizimin e listës së kandidatëve për deputetë që do t’i shkojnë KQZ-së. Strategjia e...

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

Politikë

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

  Këtë të hënë Lëvizja Socialiste për Integrim publikoi listat e plota për kandidatët në 12 qarqet e vendit. Në listën e Beratit është edhe deputeti Lefter Maliqi, i cili në...