Bahri Shaqiri: Edhe pak ditë dhe “Rilindja” largohet përgjithmonë por nuk do i shpëtojë dot përgjegjësisë për çdo abuzim e shkelje

Diel, 21 February 2021 11:48

 

Kandidati për LSI në qarkun e Durrësit, Bahri Shaqiri, përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka denoncuar qeverinë Rama për tendera dhe shpenzime të tepruara në Portin e Durrësit, kur Porti është thënë se do transferohet në Porto Romano.

“Shtatë tenderat e Autoritetit Portual të Durrësit, mbi shërbime të ndryshme si shërbimi i internetit dhe telefonit, përmirësimi i sistemit të ajrimit, përmirësimi i ndriçimit të portit, shtimi i sipërfaqes së parkimit, si edhe tenderat për kontenjerët dhe skanerin, tregojnë që projekti 3D i “Rilindjes” për Portin e Durrësit është një gënjeshtër e madhe elektorale, dhe të gjitha këto shpenzime jo vetëm janë shpërdorime të tepruara por edhe në rast transferimi në Porto Romano kompanitë marrin dëmshpërblim duke përbërë kështu një skemë shkelje dhe korrupsioni”, shkruan Shaqiri në reagimin e tij.

 

Postimi i plotë:

2 milionë dollarë tendera nga Autoriteti Portual Durrës për periudhë shumë vjeçare.

Përse këto tendera dhe shpenzime të tepruara kur Porti është thënë se do transferohet në Porto Romano?

Shtatë tenderat e Autoritetit Portual të Durrësit, mbi shërbime të ndryshme si shërbimi i internetit dhe telefonit, përmirësimi i sistemit të ajrimit, përmirësimi i ndriçimit të portit, shtimi i sipërfaqes së parkimit, si edhe tenderat për kontenjerët dhe skanerin, tregojnë që projekti 3D i “Rilindjes” për Portin e Durrësit është një gënjeshtër e madhe elektorale, dhe të gjitha këto shpenzime jo vetëm janë shpërdorime të tepruara por edhe në rast transferimi në Porto Romano kompanitë marrin dëmshpërblim duke përbërë kështu një skemë shkelje dhe korrupsioni.

Edhe pak ditë dhe “Rilindja” largohet përgjithmonë por nuk do i shpëtojë dot përgjegjësisë për çdo abuzim e shkelje që ka kryer duke u përballur me ligjin dhe drejtësinë.

Bahri Shaqiri
LSI Durrës

#DurresiShtepiaJuaj 🌹
#LSI

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

Politikë

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

  Këtë të hënë Lëvizja Socialiste për Integrim publikoi listat e plota për kandidatët në 12 qarqet e vendit. Në listën e Beratit është edhe deputeti Lefter Maliqi, i cili në...

Genc Pollo ironi me kandidimin e Çomos për deputete të PS-së, kujton vargjet e njohura të Nolit

Politikë

Genc Pollo ironi me kandidimin e Çomos për deputete të PS-së, kujton vargjet e njohura të Nolit

  Përfshirja e shefes së Infektivit Najada Como në listat për deputete të Partisë Socialiste, ka sjellë reagime të shumë. E mes këtyre reagimeve është dhe ai i ish-deputetit të Partisë Demokratike...

Aksidenti i frikshëm me dy viktima, njëri prej tyre punonte oficer burgjesh, ishte nisur për në…

Kronikë

Aksidenti i frikshëm me dy viktima, njëri prej tyre punonte oficer burgjesh, ishte nisur për në…

  Një oficer i burgut të Peqinit ka humbur jetën në aksidentin tragjik që ndodhi mëngjesin e sotëm në Rrogozhinë. Tre automjete u përfshinë në aksident, duke u përplasur kokë më...