“Dy vajza humbën babanë në spital”, Meta për humbjen e jetës të vëllait së ish-deputetit të PD: Në vend që Rama të kërkonte hetim, nuk i la as të qajnë…

Hënë, 22 February 2021 16:40

 

Presidenti Ilir Meta, në një deklaratë për mediat me gazetarët në Vlorë, foli ndër të tjera edhe për humbjen e jetës së vëllait të ish-deputetit të PD-së, Vili Minarolli, Rifat Lalo.

Meta u shpreh se dy vajza humbën babanë në spital, kurse shtoi se Rama në vend se të kërkojë hetim në rolin e kryeministrit, nuk la vajzat as të qajnë.

 

“Dy vajza humbën babanë në spital. Në vend që kryeministri të kërkojë hetim, nuk i la as të qajnë babanë. Vendos gjoba 50 milionë lekë, a është normale. Ndërsa, ne e dimë shumë mirë sesi i shkelin rregullat e pandemisë. Ky është shtet i presionit dhe poshtërimit të qytetarëve. Rënia e regjimit është thjesht tashmë çështje procedurash. Emrat i di Vlora dhe gjithë Shqipëria, që i ka kthyer presidenti, për shkak të fenomeneve klienteliste”, tha Meta.

Ilir Meta nënvizoi se lidhja e tij me Vlorën është historike dhe sa here që do shpifet ndaj tij për gjëra që kanë të bëjnë me këtë qytet, do përgjigjet nga rrethi jugor i vendit.

“Jam shumë i surprizuar që LSI në Berat paska pasur më shumë pjesëmarrës se Partia Komuniste e Kinës. Partitë të merren me programe, të japin llogari. Po të merremi me çimkat e Shqipërisë dhe të Vlorës duhet shumë kohë, pasi njerëzit dinë të vlerësojnë shumë mirë. Sa herë të përmendem në Vlorë, do përgjigjem nga këtu. Krahina e Skraparit ka sjellë tre çeta në Vlorë. Ka një shqetësim për largimin e rinisë nga Vlora dhe gjithë Shqipëria”, u shpreh Meta

Modifikuar më Hënë, 22 February 2021 16:59

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

Politikë

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

  Këtë të hënë Lëvizja Socialiste për Integrim publikoi listat e plota për kandidatët në 12 qarqet e vendit. Në listën e Beratit është edhe deputeti Lefter Maliqi, i cili në...

Genc Pollo ironi me kandidimin e Çomos për deputete të PS-së, kujton vargjet e njohura të Nolit

Politikë

Genc Pollo ironi me kandidimin e Çomos për deputete të PS-së, kujton vargjet e njohura të Nolit

  Përfshirja e shefes së Infektivit Najada Como në listat për deputete të Partisë Socialiste, ka sjellë reagime të shumë. E mes këtyre reagimeve është dhe ai i ish-deputetit të Partisë Demokratike...

Aksidenti i frikshëm me dy viktima, njëri prej tyre punonte oficer burgjesh, ishte nisur për në…

Kronikë

Aksidenti i frikshëm me dy viktima, njëri prej tyre punonte oficer burgjesh, ishte nisur për në…

  Një oficer i burgut të Peqinit ka humbur jetën në aksidentin tragjik që ndodhi mëngjesin e sotëm në Rrogozhinë. Tre automjete u përfshinë në aksident, duke u përplasur kokë më...