‘Ndrangheta’/SPAK zbret në Bashkinë e Tiranës. Drejtorët e Veliajt në përgjime

Hënë, 22 February 2021 18:18

 

Prokurorët e Posaçëm Anti Korrupsion po administrojnë shkresa në Bashkinë e Tiranës, për të zbuluar më shumë rreth përgjimeve të grupit mafioz Ndrangehta, shkruan Faktor.al.

Hapi tjetër i Prokurorisë së Posaçme pritet të jetë marrja në pyetje e personave, emrat e të cilëve dalin në përgjimet e prokurorisë italiane

Jo vetëm kaq. SPAK po heton Bashkinë e Tiranës për shpërdorim detyre në investime. Kryebashkiaku i Tiranës dhe bashkia që ai drejton, sipas KLSH-së, ka realizim minimal për detyrimet për shërbimin e borxhit ndaj Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë për nën-huatë e marra për zhvillimin e disa projekteve.
Dosja në SPAK ka shkuar për dijeni edhe në Ambasadën Amerikane në Tiranë, që monitoron punën e organeve hetimore.

Pak ditë më parë u bë e ditur se një drejtor shumë i rëndësishëm i Bashkisë së Tiranës është kapur në përgjimet e Ndranghetës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

Politikë

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

  Këtë të hënë Lëvizja Socialiste për Integrim publikoi listat e plota për kandidatët në 12 qarqet e vendit. Në listën e Beratit është edhe deputeti Lefter Maliqi, i cili në...

Genc Pollo ironi me kandidimin e Çomos për deputete të PS-së, kujton vargjet e njohura të Nolit

Politikë

Genc Pollo ironi me kandidimin e Çomos për deputete të PS-së, kujton vargjet e njohura të Nolit

  Përfshirja e shefes së Infektivit Najada Como në listat për deputete të Partisë Socialiste, ka sjellë reagime të shumë. E mes këtyre reagimeve është dhe ai i ish-deputetit të Partisë Demokratike...

Aksidenti i frikshëm me dy viktima, njëri prej tyre punonte oficer burgjesh, ishte nisur për në…

Kronikë

Aksidenti i frikshëm me dy viktima, njëri prej tyre punonte oficer burgjesh, ishte nisur për në…

  Një oficer i burgut të Peqinit ka humbur jetën në aksidentin tragjik që ndodhi mëngjesin e sotëm në Rrogozhinë. Tre automjete u përfshinë në aksident, duke u përplasur kokë më...