Braimllari: Korça sot vuan monopolin e oligarkisë. Pas 25 Prillit, ka vetëm ndëshkim popullor

E Enjte, 25 February 2021 14:28

 

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së Endrit Braimllari deklaron se sot Korça vuan monopolin e oligarkisë, duke theksuar se të rinjtë korçarë meritojnë vlerësim dhe përfaqësim.

Sipas tij, pas 25 prillit ka vetëm ndëshkim popullor për oligarkinë.

 

“Korça sot vuan monopolin e oligarkisë dhe pushtetit personal të Niko Peleshit në kurriz të qytetarëve të ndershëm.
Të rinjtë korçarë meritojnë vlerësim dhe përfaqësim. Përfaqësuesit e klanit të plehrave në Korçë do të marrin goditjen përfundimtare nga të rinjtë Korçarë.
Të bëjnë kujdes se goditja popullore do të jetë e pamëshirshme dhe nuk ka më makinacion politik që do mund ti shpëtojë.
Pas 25 Prillit, ka vetëm ndëshkim popullor për oligarkinë dhe për ato të cilët abuzojnë me qytetarët. #shqipëria_shtëpia_juaj🇦🇱”, deklaron ai.

Modifikuar më E Enjte, 25 February 2021 14:29

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Braimllari nga Kolonja: Niko Peleshi dhe Rilindja i largoi socialistët e ndershëm.

Politikë

Braimllari nga Kolonja: Niko Peleshi dhe Rilindja i largoi socialistët e ndershëm.

  Socialiastët kane nje siguri për veten e tyre dhe të ardhmen e fëmijëve, Lëvizjen Socialiste për Integrim Sot Niko Peleshi është në ankth dhe në mankth. Sepse ndjen që i rrezikohet...

Mbi 16 mijë persona do të votojnë në kontejnerë, Billa: Nuk i përmbushin kriteret

Politikë

Mbi 16 mijë persona do të votojnë në kontejnerë, Billa: Nuk i përmbushin kriteret

  Kreu i KZAZ nr.29 Ramiz Billa, i ftuar në “Radari Informativ”, foli për procesin zgjedhor dhe qendrat e votimit. Ai bëri me dije se në terren janë bërë verifikime për qendrat...

Të rinjtë e Durrësit: Ne besojmë te LSI dhe Elona Guri

Politikë

Të rinjtë e Durrësit: Ne besojmë te LSI dhe Elona Guri

  Drejtuesja e LSI në qarkun e Durrësit, Elona Guri, vijon takimet elektorale në qytetin bregdetar. Takimin e radhës, Guri e ka zhvilluar me disa të rinj të këtij qyteti. Guri shfaqet...