Braimllari nga Kolonja: Niko Peleshi dhe Rilindja i largoi socialistët e ndershëm.

Premte, 16 Prill 2021 09:26

 

Socialiastët kane nje siguri për veten e tyre dhe të ardhmen e fëmijëve, Lëvizjen Socialiste për Integrim

Sot Niko Peleshi është në ankth dhe në mankth. Sepse ndjen që i rrezikohet seriozisht dhe nuk e merr mandatin e tij. Dhe ky nuk është faji jonë. Ky është faji i tij. Pse është faji i tij? Sepse largoi socialistët e ndershëm, i hoqi nga Partia Socialiste dhe afroi rreth vetes së tij batakçinj, hajdutë dhe njerëz që nuk kanë në interes shërbimin ndaj qytetarëve, por kanë në interes thjesht shërbimin ndaj xhepit të tyre dhe Niko Peleshit. Ndaj Niko Peleshi reagon kur unë i përmend me fakte disa drejtorë dhe nuk reagon kur unë flas për mungesën e investimeve në bujqësi, për largimin e të rinjve nga vendi. Pse ndodh kjo? Sepse ai është i lidhur me to. Sepse ai nuk ndahet dot nga to. Sepse ai është pjesë e një strukture të tillë, që ka ndarë para gjithë kohës me to.

Ndaj ne përfaqësohemi në Kolonjë në mënyrë dinjitoze me 2 djem kolonjarë, si Ergini, ashtu edhe Leonsi. Dhe unë ju bëj thirrje që më 25 prill ju të votoni për këto 2 individë, që do e kthejnë Kolonjën, aty ku Kolonja e meriton. Unë kërkoj votën e 25 prillit, për Lëvizjen Socialiste për Integrim që është që është numri 6, është numri i krijimit të shanseve të barabarta, është numri i krijimit të hapësirave të punësimit për të rinjtë, por njëkohësisht Kolonja ka për të votuar doktor Erginin dhe Leonsin. Nëse votoni këto dy individë të jashtëzakonshëm i keni bërë nderin më të madh vendit. Sepse ne përfaqësohemi në Kolonjë me kolonjarë dhe jo me njerëz të ardhur nga Tirana. Ndaj ne kemi bindjen maksimale që 25 prilli do të jetë një fitore historike. Një fitore e jashtëzakonshme. Ndaj mos u ndalni, derë më derë e shtëpi më shtëpi për ta çuar njëherë e përgjithmonë Rilindjen në pension. Për ta çliruar njëherë e përgjithmonë Kolonjën nga këta njerëz që e kanë marrë peng Kolonjën.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ardit Çela publikon faktet tronditëse që zbuloi KAS në kutitë e Beratit!

Politikë

Ardit Çela publikon faktet tronditëse që zbuloi KAS në kutitë e Beratit!

  Kandidati i LSI (i pari në listën e partisë për qarkun e Beratit), Ardit Çela, ka publikuar ditën e sotme fakte skandaloze të manipulimit të votave të dala nga hapja...

Hapja e kutive të Beratit, kandidati i LSI-së: Zgjedhjet e 25 Prillit u vodhën, tmerrësisht dhe dhunshëm

Politikë

Hapja e kutive të Beratit, kandidati i LSI-së: Zgjedhjet e 25 Prillit u vodhën, tmerrësisht dhe dhunshëm

  Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve ka hapur kutitë e parë të kontestuara të materialeve zgjedhore në Qarkun e Beratit, ku Lëvizja Socialiste për Integrim nuk e mori mandatin e deputetit...

Deklarata e plotë e Sekretarit të Përgjithshëm të LSI, Endrit Braimllari

Politikë

Deklarata e plotë e Sekretarit të Përgjithshëm të LSI, Endrit Braimllari

  Mirmbrëma! Hapja e kutive të Beratit tregon qartë masakrën elektorale të 25 prillit. Rilindja, jo vetëm përdori administratën publike, Policinë e Shtetit, grupet e strukturuara kriminale por dhe ka ndërhyrë...