Meta nxjerr videon me mesazhin e të rinjve: Mos e shit votën, mbro lirinë tënde dhe demokracinë!

Saturday, 17 Prill 2021 19:44

Presidenti Ilir Meta ka publikuar një video, ku të rinjtë bëjnë thirrje ndaj qytetarëve që të mos shesin votën.

Të rinjtë theksojnë se vota nuk duhet shitur. Ata shtojnë se shqiptarët duhet që të mbrojnë lirinë dhe demokracinë e tyre.

“Të nderuar politikanë, investoni në hartim programesh dhe jo në blerje të votave. Shit-blerja e votës dëmton seriozisht zgjedhjet.

Vota e lirë jashtë ndikimit të paligjshëm, iu jep integritet zgjedhjeve dhe forcon demokracinë. Mos e shit votën. Demokracia është investim i përbashkët. Duhet që të gjithë ta mbrojmë atë. Mos e shit votën, Mbro lirinë tënde, mbro zgjedhjet”, thuhet në mesazhin e të rinjve

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ardit Çela publikon faktet tronditëse që zbuloi KAS në kutitë e Beratit!

Politikë

Ardit Çela publikon faktet tronditëse që zbuloi KAS në kutitë e Beratit!

  Kandidati i LSI (i pari në listën e partisë për qarkun e Beratit), Ardit Çela, ka publikuar ditën e sotme fakte skandaloze të manipulimit të votave të dala nga hapja...

Hapja e kutive të Beratit, kandidati i LSI-së: Zgjedhjet e 25 Prillit u vodhën, tmerrësisht dhe dhunshëm

Politikë

Hapja e kutive të Beratit, kandidati i LSI-së: Zgjedhjet e 25 Prillit u vodhën, tmerrësisht dhe dhunshëm

  Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve ka hapur kutitë e parë të kontestuara të materialeve zgjedhore në Qarkun e Beratit, ku Lëvizja Socialiste për Integrim nuk e mori mandatin e deputetit...

Deklarata e plotë e Sekretarit të Përgjithshëm të LSI, Endrit Braimllari

Politikë

Deklarata e plotë e Sekretarit të Përgjithshëm të LSI, Endrit Braimllari

  Mirmbrëma! Hapja e kutive të Beratit tregon qartë masakrën elektorale të 25 prillit. Rilindja, jo vetëm përdori administratën publike, Policinë e Shtetit, grupet e strukturuara kriminale por dhe ka ndërhyrë...