Fatbardh Kadilli pranon humbjen: Nuk largohem as do krijoj parti të re

Hënë, 14 June 2021 11:12

 

Fatbardh Kadilli shpalli i pari ambicien për të marrë kreun e PD-së por në zgjedhjet e të dielës u rendit i fundit ndër katër kandidatët.

Para mediave, ai tha se zgjedhjet brenda PD shkuan më keq se ato të 25 prillit por përkundër asaj ai tha se e pranon rezultatin dhe vendimin e demokratëve që i dhanë një mandat të tretë Lulzim Bashës në krye të PD.

 
"Jam krenar që në PD jo për interesin tim ndezëm shkëndijen e parë të garës. Falë kësaj sfide demokratët patën mundësinë që të mos shkojnë symbyllur drejt mandatit të tretë. Falenderoj 41 mijë anëtarët që ju përgjigjen thirrjes për të votuar. Nuk jam këtu për të shprehur keqardhje për fitoren publicitare të Lulit. Kjo garë na dha një mundësi që nuk e shfrytëzuam. Megjithatë unë nuk jam Luli, e pranoj këtë rezultat dhe vendimin e demokratëve".

 

Kadilli tha se nuk ka ndërmend të ikë, as të dorëzohet dhe aq më pak të krijojë parti të re. Ai tha se do të luftojë brenda PD për një projekt të ri për ringritjen e PD.
"Në këtë parti Luli më ka gjetur dhe do më lërë mbrapa. Nuk largohem".

 

I pyetur nëse e ka uruar Bashën, ai tha:

"Kjo garë është e pabarabartë, në këto kushte nuk mund ta uroj, por respektoj vendimin".

 

2 komente

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kreshnik Spahiu quajti shitësit ‘katundarë’/ Sejko: Ata nuk shitën një vend në gjykatë si ty për 50 mijë euro

Politikë

Kreshnik Spahiu quajti shitësit ‘katundarë’/ Sejko: Ata nuk shitën një vend në gjykatë si ty për 50 mijë euro

  Ish-nënkryeari i KLD-së Kreshnik Spahiu, me anë të një statusi në “Facebook” ka sharë dhe ofenduar rëndë shitësit, duke i quajtur ata “katundarë”. Spahiu shkon edhe më tej në imagjinatën e...

‘Mos u dorëzo bisha’, Ballist Morina mbështet Sali Berishën pas replikave me Yuri Kim

Politikë

‘Mos u dorëzo bisha’, Ballist Morina mbështet Sali Berishën pas replikave me Yuri Kim

  Që kur ish-kryeministri i vendit Sali Berisha u shpall ‘non grata’ nga DASH, të shumtë kanë qenë përkrahësit dhe simpantizantët që i kanë dhënë kurajo që të vazhdojë betejat. Sot, Berisha...

Bie numri i doktorantëve të rinj, pas 2018 tre herë më pak diploma

Aktualitet

Bie numri i doktorantëve të rinj, pas 2018 tre herë më pak diploma

  Numri i të diplomuarve me doktoraturë ka pësuar rënie vitet e fundit si rrjedhojë e bllokimit të studimeve në këtë cikël nga sektori publik. Të dhënat e INSTAT tregojnë se tre...