Pas Tiranës, Berisha vijon turin në një tjetër qytet, ja ku do e mbajë ‘Foltoren’ e radhës me demokratët

Diel, 19 September 2021 19:16

 

 

Sali Berisha të martën do të mbajë ‘Foltoren’ e radhës në Fier. Lajmi konfirmohet nga zyra e tij e shtypit, e cila njofton se takimi do të jetë të martën, 21 shtator në orën 18:00.

Më 16 shtator ai filloi takimet me demokratët në Tiranë teksa pesë ditë më pas duket se ka zgjedhur Fierin.

 

Në takimin e parë ai hodhi një sërë akuzash si ndaj Bashës ashtu dhe ndaj Ramës.

 

Berisha zbuloi se lëvizja e tij do të konkludojë me një referendum brenda PD ku anëtarët të shprehen me votë për vendimin e Bashës për ta përjashtuar nga grupi parlamentar.

Ish-kryeministrin Berisha ka mbetur deputet i pavarur pasi u përjashtua nga grupi parlamentar i PD nga vetë kryetari Basha, por ai kërkon që për vendimin mos shprehet vetëm ai, por të gjithë anëtarët në PD.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

Politikë

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

  Nga Mehmet Elezi - 20/10/2021 Kërkojnë me u shkëputë nga “berishizmi”. Berishizmi është pak a shumë periudha me protagonist Berishën. Mos duan të thonë: -me u shkëputë nga NATO? Anëtarësimi në NATO u...

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

Kronikë

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

  Policia e Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA ka zhvilluar një operacion antidrogë në Kukës të koduar si “Vila”për shkatërrimin e një baze droge në një lokal të marrë me...

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

Politikë

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Pjesëtarë të këtij subjekti janë parë bashkërisht të dielën...