Basha: Më mbështesin 95% e demokratëve. Paloka: Na e hiq sikletin, kërko votëbesim

E mërkurë, 20 October 2021 16:25

 

Kreu aktual i PD-së Lulzim Basha, gjatë konferencës së sotme për media, duke dashur të tregonte mbështetjen ndaj tij është shprehur se 95 përqind e anëtarësisë e duan atë në parti.

’95 për qind e demokratëve më mbështesin’, është shprehur Basha për gazetarët.

Pas kësaj deklarate ka ardhur reagimi i Kreut të Këshillit Kombëtar të PD-së, Edi Paloka.

Paloka i bën thirrje Bashës, se nëse është i bindur se e mbështetin 95 për qind e demokratëve, atëherë le të kërkojë votëbesimin e tyre.

Reagimi i Edi Palokës:

Nëse ke bindjen se 95% e demokrateve të mbështesin, atëherë na e hiq këtë siklet ku na ke futur të gjithëve. Mos jep dorëheqje, nëse ke bindjen që ke vepruar drejt dhe për këtë ke mbështetjen e 95% të demokratëve, kërko votëbesimin e tyre dhe ndale përçarjen që po thellohet çdo ditë e më shumë prej vendimit tënd personal të 9 shtatorit!

Nëse 51 % e jo 95 % e demokratëve të mbështesin, ke gjithë legjitimitetin të vazhdosh në krye të PD-së e të gjithë demokratët kanë detyrimin të bashkohen për të bërë betejën me atë që është armiku jo vetëm i demokratëve, po i gjithë shqiptarëve, Edvin Kristaq Ramën!

Po për këtë, pas situatës që është krijuar, më parë duhet të marrësh votëbesimin e demokrateve.

Vota e atyre që përfaqësojmë duhet të vendosë për të gjithë ne

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

Aktualitet

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

  Reshje dëbore ka pasur edhe në Llogara gjatë orëve të mbrëmjes dhe në orët e para . Temperaturat e ulëta kanë bërë që fshati turistik i Llogarasë të zgjohen në...

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

Moti

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

  Vendi ynë gjatë kësaj jave do të jetë nën mbizotërimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, që do të sjellin reshje shiu gjatë ditës së sotme, por edhe në vijim pritet...

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

Kronikë

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

  Të tjera detaje janë bërë të ditura në lidhje me vdekjen e 12-vjeçares në Derviçan të Gjirokastrës, banesa e të cilës u përfshi nga flakët. Shkak i zjarri në banesë është...