Monika Kryemadhi hedh vallen e Tropojes. Ne krah te Ilir Metes ne dasmen e miqve tropojane.

Saturday, 23 October 2021 16:39

 

Presidenti i Shqiperise Ilir Meta dhe bashkeshortja e tij, kryetarja e LSI kane qene te ftuar ne dasmen e miqve te tyre Mondes dhe Markut ne Tropoje. Ashtu sic e do zakoni ne dasme jane vendosur kenge patriotike dhe krahinore. Ka qene nje dasme majft e madhe dhe tradicionale.

  Monika eshte ngritur te kerceje ne kengen “Vallja e Tropojes”, e ne anen tjeter Iliri ne momentin e kenges “Xhamadani vija-vija.

Cifti duket mjaft ne forme dhe duket se i kane shijuar shume keto momente ne miqte e tyre. Kishim kohe pa e i pare te kalonin kohe te mire ne pranine e njeri tjetrit dhe u bejme thirrje qe duhet ti shohim me shpesh

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

Aktualitet

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

  Reshje dëbore ka pasur edhe në Llogara gjatë orëve të mbrëmjes dhe në orët e para . Temperaturat e ulëta kanë bërë që fshati turistik i Llogarasë të zgjohen në...

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

Moti

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

  Vendi ynë gjatë kësaj jave do të jetë nën mbizotërimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, që do të sjellin reshje shiu gjatë ditës së sotme, por edhe në vijim pritet...

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

Kronikë

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

  Të tjera detaje janë bërë të ditura në lidhje me vdekjen e 12-vjeçares në Derviçan të Gjirokastrës, banesa e të cilës u përfshi nga flakët. Shkak i zjarri në banesë është...