Qyetari: 100 delegatë kurbinas kanë firmosur për Kuvendin e 11 dhjetorit

Premte, 26 November 2021 18:30

 

Qindra demokratë kurbinas kanë pritur ish-kryeministrin Sali Berisha ditën e sotme në foltoren e radhës.

Një prej folësve në këtë foltore njoftoi se nga 130 delegatë që ka Kurbini, 100 prej tyre kanë firmosur për Kuvendin e 11 dhjetorit

 

Qytetari: Foltorja ka ngjallur shpresë për demokratët dhe te të gjithë shqiprarët dhe akoma më shumë shpresë dhe siguri për kombin shqiptar. Jeni ju me reagimin tuaj që mborjtët kufijtë e Kosovës. Zoti Berisha, nga 131 delegtë të degës së Kurbinit 100 delegatë kanë firmosur me vullnet të lirë për Kuvendin e 11 dhjetorit. Me ish kryetarin nuk ja vlen të meremi, ai është i pabesë dhe i pashpresë. Zoti Berisha na prij në protesta paqësore për të rrëzuar Ramën. Largimi i inteligjnecës shqiptare ngarendi çdo ditë ku po largohen mjekë dhe profesionistë të tjerë, duhet bërë diçka. Kërkesa e dytë ka të bëjë me siguroni pjesëmarrjen e emigrantëve në zgjedhjet e ardhshme.

Berisha: Lidhur me kërkesat tuaja dua tju garantoj se do jetë një nga qëllimet më madhore të qeverisë tonë, ngjallja e shpresës për të rinjrë dhe të gjithë por edhe kthimi i atyre që janë jashtë për të ndërtuar të ardhmen në Shqipëri

Modifikuar më Premte, 26 November 2021 18:46

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Dosja ‘Nick Muzin’ e Bashës në SHBA nuk do mbyllet kurrë

Politikë

Berisha: Dosja ‘Nick Muzin’ e Bashës në SHBA nuk do mbyllet kurrë

  Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, tha në Foltoren e Mirditës se Lulzim Bashës i është bërë presion nga SHBA me anë të dosjes së ‘Nick Muzin’. Por ai tha se...

Berisha i përgjigjet Erdoganit: Vëllazërinë e kemi brenda vetes ne

Politikë

Berisha i përgjigjet Erdoganit: Vëllazërinë e kemi brenda vetes ne

  Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, foli nga Mirdita edhe në lidhje me vizitën e presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan. Vetë Berisha e bojkotoi fjalimin e Erdogan në Kuvend, për shkak...

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

  Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve. Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda...