'Rilindja Urbane' përmbyt sërish Librazhdin, shpërthejnë pusetat, uji vërshon rrugëve

Hënë, 29 November 2021 08:29

 

Përmbytet sërish Librazhdi.

Reshjet e rëna në ditën e sotme, kryesisht gjatë pasdites kanë shkaktuar probleme në qytet.

Përmbytja e qytetit është shkaktuar nga shpërthimi i pusetave dhe kolektorëve të ujërave të zeza.

Problematike ka qenë situata në kryqëzimet e rrugëve brenda në qytet, pranë Komisariatit të Policisë, Rruga Jakup Biçaku, pranë Drejtorisë Arsimore, segmentet në brendësi të qytetit, pranë selisë së PD dhe te restorant "Sopoti" .

Punimet në ujësjellës kanalizime vazhdojnë të krijojnë probleme që prej një viti gjithmonë kur ka reshje.

Ndërkohë që vlen të theksohet se Librazhdi iu shtua hartës së qyteteve që rrezikohet nga përmbytjet që prej rehabilitimitë të qendrës së qytetit në kuadër të "Rilindjes Urbane".

Gabimet në projektim dhe disiplinimin e ujërave kanë sjellë për herë të parë në histori përmbytjen e qytetit të Librazhdit edhe pse pozicioni i shtrirjes së tij në kodër, e bën pothuajse të pamundur përmbytjen nga natyra

Modifikuar më Hënë, 29 November 2021 08:34

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

  Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve. Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda...

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Kronikë

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Drejtuesi i kamionit ku u kap sasia prej 500 kg drogë e llojit marijuanë në Malin e Zi ka deklaruar se nuk kishte dijeni mbi praninë e lëndës narkotike, e...

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

Lifestyle

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

  Marka luksoze e modës Gucci është përballur me kritika për fushatën e saj të fundit për të cilën ka paraqitur tigra të vërtetë. Pasi janë publikuar disa foto të fushatës...