Manjani: Të gjithë janë të korruptuar, vetëm Rama dhe qeveria e tij jo

E mërkurë, 11 May 2022 12:15

 

Analisti Ylli Manjani reagoi pas konferencës skandaloze të Edi Ramës, ku ai sulmoi ashpër drejtësinë e re.

"E kuptoni apo jo?!

 

Gjykatësit e prokurorët, Saliu e Iliri, të gjithë tjerët janë të korruptuar.

Vetëm Rama e qeverisja e Tij që vendos për tendera sekretë, koncensione pa hesap, shitje të pasurisë publike, rrëmbim të pronës private e për çdo qindarkë që qarkullon në këtë vend nuk kanë faj. Këta nuk janë të korruptuar.

Vetëm në Shqipërinë moniste të Edi Ramës korrupsioni kërkohet jashtë qeverisë.

Ja ky është mesazhi politik i Kryeministrit të qeverisë moniste," shkruan Manjani

Login to post comments

Lajmet e fundit

Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

Politikë

Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

  Gazetari Çim Peka deklaroi në emisionin 'Task Force' me Sonila Meçon në Syri Tv se kryeministrit Rama i është kërkuar të shkojë në Presidencë dhe të azilohet përfundimisht, dhe vëndin...

Pagesat e drejtpërdrejta te klientët, çelësi i suksesit për SIGAL UNIQA-n

Aktualitet

Pagesat e drejtpërdrejta te klientët, çelësi i suksesit për SIGAL UNIQA-n

  Shpeshherë dëgjojmë për qytetarë që ankohen për kompanitë e sigurimeve. Dikush pretendon për mospagim e dikush tjetër për pagim jo konform dëmit të pësuar. SIGAL UNIQA ka qënë iniciatore e...

Aurel Bylykbashi: Duhen bashkuar muskujt kundër kësaj diktature

Politikë

Aurel Bylykbashi: Duhen bashkuar muskujt kundër kësaj diktature

  Ish-drejtuesi i PD në Elbasan, Aurel Bylykbashi, ka qënë ditën e djeshme në protestën e zhvilluar në të gjitha komisariatet e vendit kundër vrasjes së të riut brenda në komisariatin...