'Administrator i Albpetrol emërohet në shkelje flagrante nga Balluku-Balla me porosi të Agaçit'

Saturday, 14 May 2022 17:27

 

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një emërimin flagrant të administratorit të Albpetrol nga ministrja Belinda Balluku dhe Taulant Balla me porosi të Engjëll Agaçit.

Sipas denoncuesit, administratori i Albpetrol ka qënë drejtor i kompanisë Bankers Petrolium dhe mbrëmë është emëruar në shkelje flagrante nga ministrja Balluku.

Postimi i plotë i Sali Berishës:

Drejtori i Kompanise Bankers emerohet nga Balluku-Balla me porosi te Engjell Agaçit administrator i Albpetrol!

 

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Persh..gjithmone per alb petrolin ..ky eshte nje denoncim, ministrja Balluku ka firmosur mbreme per administrator ne shkelje flagrante ..nje drejtor te kompanise Bankers per administrator te kompanise albpetrol..interesou dhe do e shofesh sa rend eshte shkelur..ligji..ky eshte ven me porosi te don Agacios dhe Balles...denoncimi i kesaj sa me pare do e ndihmoje vendburimun e fierit kucoves dhe vlores..ju lutem flm

Login to post comments

Lajmet e fundit

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

Politikë

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi në konferencën e përjavshme mundësinë e hapjes së negociatave me BE-në dhe ndikimin që do ketë një vendim i tillë te protesta. Berisha tha se...

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

Globi

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

  Sulmuesi i vetëm i mbijetuar nga grupi që kreu sulmet e nëntorit 2015 në Paris është shpallur fajtor për akuza për terrorizëm dhe vrasje. Salah Abdeslam mori një dënim të rrallë...

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

Aktualitet

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

  Na pret përpara një verë e gjatë dhe tejet e nxehtë. Ky është parashikimi që bëjnë meteorologët dhe që në maj u përballëm me temperatura jo normale për muajinn.Ndërkohë nuk...