Berisha: Skafi ishte i çunave të Taulant Ballës në Londër, ky ishte një krim i mirëfilltë shtetëror

Premte, 05 August 2022 13:06

 

Kryetari demokrat, Sali Berisha, falënderoi qytetarët që dolën në protestë një ditë më parë.

Ai tha se krimi i Himarës ishte një krim i mirëfilltë shtetëror.

“Dua të falenderoj të gjithë qytetarët, të cilët organizuan vetë një protestë qytetare, të madhe për një çështje thellësisht tronditëse për shoqërinë shqiptare dhe për çdo vend ku do kishte ndodhur.

Të dhënat që dalin rreth këtij problemi, gjithçka flet për një krim të mirëfilltë shtetëror.

 

Skafi ishte, me të gjitha ligjet, i ndaluar të përdorej aty ku u ndodh. Skafisti ishte i palicencuar për përdorimin e skafit.

Skafi kishte pronar Adhurim Kushin, një nga çunat e Taulant Ballës në Londër. Pra, e kuptoni vetë origjinën e skafit. Adhurim Kushi punon akoma në Britani dhe blen skaf," tha Berisha.

Login to post comments

Lajmet e fundit

‘Alarmante’/ Xhixho: 50 mijë studentë më pak se 8 vite më parë! Pseudoreformat, rrugë pa krye

Politikë

‘Alarmante’/ Xhixho: 50 mijë studentë më pak se 8 vite më parë! Pseudoreformat, rrugë pa krye

  Deputetja e PL-së, Erisa Xhixho deklaroi sot se ajo që po ndodh në universitetet e vendit është alarmante, ku në prag të vitit të ri akademik, kemi 50 mijë studentë...

Austronautja e pare e Arabise Saudite, frymezim i Princit reformator

Globi

Austronautja e pare e Arabise Saudite, frymezim i Princit reformator

Arabia Saudite planifikon të dërgojë astronautin e saj të parë femër në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor në bordin e një anijeje SpaceX, Axiom, kompania që bëri marrëveshjen, konfirmoi për Insider.   Blerja është...

Të gjitha detajet nga dasma më e përfolur, Armina dhe Shkëlzeni i japin sonte fund beqarisë

Politikë

Të gjitha detajet nga dasma më e përfolur, Armina dhe Shkëlzeni i japin sonte fund beqarisë

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha sonte kurorëzojnë historinë e tyre në martesë. 25 shtatori do të mbahet mend gjatë. Gjithçka nisi rastësisht, ndërsa sonte kur plotësohet rreth një dekadë nga...