DESHMI/ Ilir Meta: Dëgjoni si drejtoresha e AZHBR gënjen hapur për implikimin në aferën e inceneratorëve

Saturday, 06 August 2022 11:53

 

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka publikuar një video-dëshmi se si zyrtarë të lartë të shtetit, si Eranda Selmanaj, Drejtore e Përgjithshme e Agjencisë për Zhvillim Bujqësor dhe Rural gënjen publikisht për 'mospërfshirjen" edhe të këtij institucioni, në skandalin e inceneatorëve.

Ilir Meta shkruan: "Dëgjoni si drejtoresha e AZHBR gënjen hapur përfaqësuesin e Shoqatave të Fermerëve, Ervin Resuli për implikimin në aferën e inceneratorëve. Ndaj është bujqësia në mjerim se edhe AZHBR ka prioritet përkrahjen e aferës se inceneratorëve," ka theksuar Meta.

 

Resuli: A ka përfituar fonde, inceneratori i Tiranës, nga Agjencia e Zhvillimit Bujqësor dhe Rural?

Drejtoresha Selmanaj: (Tund kokën për jo).Por jo.

 

Resuli: A ka përfituar?

Drejtoresha Selmanaj: Jo.

Resuli: Mua më rezulton nga mediat për shembull dhe dokumentet që janë servirur se ka përfituar. Megjithatë, kjo i mbetet kohës

Login to post comments

Lajmet e fundit

‘Alarmante’/ Xhixho: 50 mijë studentë më pak se 8 vite më parë! Pseudoreformat, rrugë pa krye

Politikë

‘Alarmante’/ Xhixho: 50 mijë studentë më pak se 8 vite më parë! Pseudoreformat, rrugë pa krye

  Deputetja e PL-së, Erisa Xhixho deklaroi sot se ajo që po ndodh në universitetet e vendit është alarmante, ku në prag të vitit të ri akademik, kemi 50 mijë studentë...

Austronautja e pare e Arabise Saudite, frymezim i Princit reformator

Globi

Austronautja e pare e Arabise Saudite, frymezim i Princit reformator

Arabia Saudite planifikon të dërgojë astronautin e saj të parë femër në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor në bordin e një anijeje SpaceX, Axiom, kompania që bëri marrëveshjen, konfirmoi për Insider.   Blerja është...

Të gjitha detajet nga dasma më e përfolur, Armina dhe Shkëlzeni i japin sonte fund beqarisë

Politikë

Të gjitha detajet nga dasma më e përfolur, Armina dhe Shkëlzeni i japin sonte fund beqarisë

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha sonte kurorëzojnë historinë e tyre në martesë. 25 shtatori do të mbahet mend gjatë. Gjithçka nisi rastësisht, ndërsa sonte kur plotësohet rreth një dekadë nga...