‘Nga Bilali te Çarli’/ Meta: Rama ka vetëm raporte korruptive me SHBA

Tuesday, 24 Janar 2023 13:33

 

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, komentoi sot, arrestimin e një zyrtari të lartë të FBI, i njohur për lidhje të ngushta me Edi Ramën.

“Dihet që raporti më i pasinqertë në botë është ai mes Ramës dhe SHBA.


Nga Bilali te Çarli, skandal pas skandali, që tregon qartë se ky nuk ka qenë raport vlerash, i Ramës me SHBA, por një raport korrupsioni dhe instrumentalizimi i këtyre marrëdhënieve dhe helmimit të këtyre marrëdhënieve dhe korruptimit dhe përdorimit të tyre për qëllimet e luftës së brendshme në Shqipëri.

Nuk jam i habitur dhe jam i bindur që skandale të tjera do dalin. Kam folur prej kohësh për mafie ndërkombëtare.

U kam thënë për Kim Filbin, se ka Perëndimi këto Kim Filbat e vet.

Kjo është e qartë sepse sistemi i Edi Ramës është një sistem që kullon korrupsion dhe vetëm korrupsion, nga themelet deri te koka.

Na ktheu në vendin e dytë në botë për ryshfet,” tha Meta.

Modifikuar më Tuesday, 24 Janar 2023 17:09
Login to post comments

Lajmet e fundit

Indrit Hoxha:Nga Vora gati per 11 shkurt ora 12:00 ne shesh!

Politikë

Indrit Hoxha:Nga Vora gati per 11 shkurt ora 12:00 ne shesh!

Kandidati i dale nga primaret qe do te perfaqesoje PD per Bashkine e Vores Indrit Hoxha ka dale me nje thirrje ne rrjetet sociale ku fton qytetaret e Vores dhe te...

Berisha: Çfarë kërkesash bëri McGonigal për SPAK-un e partisë?

Politikë

Berisha: Çfarë kërkesash bëri McGonigal për SPAK-un e partisë?

Kryetari demokrat, Sali Berisha, deklaroi dje se agjenti i diskredituar i FBI, Charles McGonigal ka zhvilluar takime edhe në SPAK. “Këtu McGonigal është përdorur nga Edi Rama për qëllime nga më...

Zbërthehet pastruesja: Alda më kërkoi t'i ruaja paratë që vinin me çanta, vjedhjen e inskenova

Politikë

Zbërthehet pastruesja: Alda më kërkoi t'i ruaja paratë që vinin me çanta, vjedhjen e inskenova

Zbërthehet pastruesja Rozeta Dobi, pastruesja e arrestuar për vjedhjen e parave në shtëpinë e ish-zyrtares Alda Klosi. Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar për “BalkanWeb” dëshminë e plotë të pastrueses, e...