Këlliçi: Me Metën dhe partitë e tjera jemi bashkuar për të rrëzuar Erion Veliajn

Saturday, 18 Mars 2023 09:58
 

Ai u shpreh në emisionin “Publikisht” në Radio Televizionin Shqiptar se kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta së bashku me aktorët e tjerë në opozitë i bashkon vullneti për të rrëzuar Veliaj nga Bashkia e Tiranës.

“Ua garantoj unë, Ilir Metës i intereson të fitohen zgjedhjet në 14 maj dhe të rrëzohet Erion Veliaj. Unë për këtë e përgëzoj dhe e falënderoj në këtë betejë atë dhe këdo opozitar tjetër që ka këtë fokus kryesor.

 

T’i interesonte vetëm partia e tij vazhdonte rrugën vetë. Ne kemi hyrë bashkë për të rrëzuar Erion Veliajn.

Unë di kaq të them që z. Meta, z. Dule, z. Ndoka, tek të gjithë faktorët opozitarë kur ulesh dhe diskuton gjen një frymë dhe një vullnet të përbashkët, një objektiv të përbashkët; fitoren e Bashkisë së Tiranës më 14”, u shpreh Këlliçi.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Tërhiqet kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lezhës

Politikë

Tërhiqet kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lezhës

Kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lëzhës, Sandër Marku është tërhequr nga gara për zgjedhjet lokale të 14 majit. Lajmin është konfirmuar për mediat, ndërkohë dhe Alibeaj, në konferencën për...

Alibeajt i ikën edhe kandidati i Librazhdit, Bujar Vreto: Nuk hyj në garë!

Politikë

Alibeajt i ikën edhe kandidati i Librazhdit, Bujar Vreto: Nuk hyj në garë!

Vetëm ditën e sotme kanë lënë garën e zgjedhjeve të 14 majit katër kandidatë të grupit të Enkelejd Alibeajt.  Pas Sandër Markut në Lezhë, Genç Doçit në Kurbin dhe Gjergji Gjatës...

14 maji/ Tërhiqet nga gara edhe kandidati i Alibeajt në Kurbin

Politikë

14 maji/ Tërhiqet nga gara edhe kandidati i Alibeajt në Kurbin

Pas lajmërimit të Gjergji Gjatës për dorëheqjen e tij si kandidat i PD për kryetar bashkie në Korçë dhe Bujar Vretos, kandidati i PD për kryetar bashkie në Librazhd, listës...