Protestë para KQZ për manipulimin e votimit elektronik në Kamëz: Rezultat i parafabrikuar në makineri

E Enjte, 18 May 2023 12:41

 

Forumi Rinor i PD, kryesisht të rinjtë e bashkisë së Kamzës, kanë zhvilluar sot një protestë përpara KQZ-së për manipulimin e procesit zgjedhor.

Në krye të tyre ishte kandidati i Koalicionit “Bashkë Fitojmë”, z. Arjan Hoxha, i cili kishte rival kryebashkiakun Rakip Suli.

 

Hoxha, në një deklaratë për mediat tha: Dua t’ju falënderoj për praninë tuaj për të dëgjuar me mediat së paku, zërin e revoltës së qytetarëve dhe të votuesve të bashkisë së Kamzës, që më datë 14 maj kanë qënë pjesë e një masakre zgjedhore, e parafabrikuar me anë të makinerive, ku nuk është lexuar vota e qytetarëve por janë lexuar të dhënat kompjuterike të parapërgatitura nga aparatet që kanë bërë identifikimin dhe votimin elektronik në Kamëz.

Askush nuk e beson rezultatin e zgjedhjeve në bashkinë e Kamzës. Nuk ka asnjë logjikë statistikore, asnjë logjikë elektorale, asnjë perceptim as nga kundërshtari politik i një rezultati të paprecedentë, të thellë, që nuk justifikohet nga asnjë lloj zgjedhjeje, asnjë lloj pritshmërie, nga ne jo, po as nga kundërshtari politik. Kjo ka vetëm, vetëm një formulë të paracaktuar, një rezultat të paracaktuar me anë të leximit elektronik," nënvizoi Hoxha.

Modifikuar më Premte, 19 May 2023 12:56
Login to post comments

Lajmet e fundit

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

Lifestyle

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

  Beyonce dhe Jay Z janë kritikuar nga fansat e Tina Turner për referencën e abuzimit të yllit të ndjerë nga duart e bashkëshortit të saj Ike Turner, hit ky i viti...

Ofertë që nuk duhet humbur/ "Vila SIGAL Pogradec", destinacioni i duhur për një "arratisje" në fundjavë

Politikë

Ofertë që nuk duhet humbur/ "Vila SIGAL Pogradec", destinacioni i duhur për një "arratisje" në fundjavë

Sa herë kujton Pogradecin gjithkujt i vjen ndërmend qyteti i bukur buzë liqenit, ku natyra ka krijuar një nga “perlat” e saj. Ky është vendi ku bluja e përhershme e...

Spahia inauguron këndin e ri sportiv në shkollën Ali Laçej: Më shumë mjedise të tilla, një jetë e shëndetshme për rininë

Politikë

Spahia inauguron këndin e ri sportiv në shkollën Ali Laçej: Më shumë mjedise të tilla, një jetë e shëndetshme për rininë

  Kryebashkiaku i Shkodrës, Bardh Spahia, ka ndarë mnë rrejtin e tij social Facebook, disa momente krah nxënësve të shkollës Ali Laçej në këndin e ri sportiv. Spahia shkruan ndër të tjera...