Klevis Balliu: Addio signor Presidente

Hënë, 12 June 2023 18:32

Presidenti Berlusconi u nis sot ne parajse dhe mbylli syte pergjithmone Italia sot humbi nje nga mearkiteket e ekononise italiane dhe nje nga shtetformuesit qe la gjurme edhe ne te gjithe politiken Evropiane. Europa humbi aleatin me te madh te vlerave perendimore, SHBA humbi mikun e vjeter dhe bota humbi kavalierin e Kiris dhe te dashurise.

Silvio Berlusconi ishte nje mik i jashtezakonshem jo vetem per Shqiperine por per faktorin shqiptar ne Blallkan. Kurre nuk do te harrohet mbeshtetja qe ai i dha qeverise se D’Alema gjate fushates se bombardimeve te NATO-s ne Serbi . Shqiptaret do te jene mirenjohes per jete. Dhe sot dhe shume se kurre e djathta dhe konservatorizmi kan nevoje per vizionion e nje njeriu qe tejkaloi kohen…

Modifikuar më Tuesday, 13 June 2023 12:59
Login to post comments

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...