Tryeza e dytë e opozitës, Bardhi: Morëm disa vendime të rëndësishme

E mërkurë, 13 September 2023 18:24
 

Deputetët e Partisë Demokratike dhe aleatët e tyre u mblodhën në një takim me dyert të mbyllura në kryesinë e Kuvendit.

Ky ishte takimi i dytë pas takimit përbashkues mes deputetëve të PD-së.

Gazmnet Bardhi tha pas takimit se gjatë ditës së sotme u morën disa vendime të rëndëishme.
 
“Kemi marrë disa vendim. Së pari vendosëm të propozojmë një paketë ligjore për të nisur punën për rritjen e pensioneve, ndihmës ekonomike, minimumi jetik. Sa i takon llogaridhënies së qeverisë, do të ketë seanca dëgjimore në Komisione për çështje me interes për publikun”, u shpreh ai.
 
"Kemi unifikuar të gjitha qëndrimet për rëndin e ditës në seancën e radhës", tha Bardhi.
 

Ndërkohë i pyetur pwr veprimet e deputetit Basha, Bardhi tha se, "as Edi Rama, e askush tjetër s'e vendos dot kryetarin e grupit parlamentar të PD-së”.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...