Edi Ramën nuk e le Vuçiçi as t’i shprehë ngushëllime familjes së policit të vrarë në Kosovë

Diel, 24 September 2023 14:18
Në orët e para të mëngjesit të kësaj të diele, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, njoftoi për sulmin terrorist ndaj stacionit policor të Kosovës në Veri nga bandat serbe të mbështetura nga Beogradi.
 

Për pasojë një pjesëtar i forcave të policisë humbi jetën dhe një tjetër u plagos. 

Nuk ka ende një reagim nga kryeministri i Shqipërisë për ngjarjen.

Që Edi Ramën nuk e lejon Vuçiç të dënojë sulmin dhe të përmendë Beogradin si orkestrues të sulmit, këtë e dinë të gjithë. Por Edi Rama nuk ka bërë as një reagim njerëzor, ngushëllimi për familjen e policit të vrarë dhe urim për shërim për policin e plagosur.
Login to post comments

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...