Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

E mërkurë, 25 October 2023 18:15

Nga Mariela Shkurta:


Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.


Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i lire dhe ministrja Xhacka vijon te mbetet po aq e lire si bashkeshorti i saj, me pasaporte ne xhep.


Drejtesia me dy standarde nuk eshte drejtesi, eshte drejtesi me regji.

Afera e inceneratoreve, ajo e Check Up-it, fondet me bujqesine e shume skandale te tjera te kesaj qeverie vijojne te mbeten “X Files”. Por qeveria Rama ben gjithcka per te asgjesuar opoziten, me kryetar ate qe i sjell makthe e ankthe, Sali Berishen, vetem e vetem qe te kete nje opozite si drejtesia e tij me regji.

Fut ne burg ate qe mori pronen e vet dhe le te lire ate qe mori pronen e shqiptareve. Vertet vend i denje per familjen e madhe, Bashkimin Europian.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Politikë

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Bordi i drejtorëve të OpenAI shprehet në një njoftim, se Sam Altman do të largohet si CEO dhe do të zëvendësohet nga shefja e teknologjisë, shqiptarja Mira Murati. Kompania tha se kreu “një proces...

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Kronikë

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij. Burimet nga policia thanë se, rreth...

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Politikë

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Nga Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend. Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i...