Ironia humoristit italian/ Ju tregoj si lindi pakti Rama – Meloni

Diel, 12 November 2023 21:10

Në episodin e fundit të emisionit humoristik “Fratelli di Crozza”, i transmetuar çdo të premte në “prime time” në televizionin “Nove” dhe i disponueshëm për transmetim në Discovery+, aktori italian Maurizio Crozza u përpoq të identifikonte me ironi momentin në të cilin u arrit marrëveshja mes kryeministres italiane Giorgia Meloni dhe homologut të saj shqiptar Edi Rama, për hapjen e dy qendrave për pritjen e emigrantëve në territorin shqiptar.

“Marrëveshja lindi këtë verë në Shqipëri, buzë detit. Aty lindi “shkëndija” mes të dyve – thotë humoristi italian duke shtuar: “ishte mes një spritz dhe një kikiriku që vendosi gjithçka. Ja ky aperitiv ka kushtuar 116 milionë euro pa përfshirë pijet”

Login to post comments

Lajmet e fundit

SIGAL UNIQA, 25 Vjet lider në treg/ Ponari: Gjithmonë një hap përpara të tjerëve

Sociale

SIGAL UNIQA, 25 Vjet lider në treg/ Ponari: Gjithmonë një hap përpara të tjerëve

Kompania më e madhe dhe më e besuar e sigurimeve, SIGAL UNIQA Group Austria, kremton 25-vjetorin e themelimit të saj, ngjarje për të cilën u organizua një takim me stafet...

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Politikë

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Nga Mariela Shkurta:  Eshte fakt tashme! Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet! Si me rastin e inceneratorit, ku pronare rezultojne edhe ata qe kane shkuar ne ate bote, edhe ne...

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Kronikë

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Gjermania e futbollit ka humbur një kampion bote.   Ka vdekur njeriu që ndihmoi të fitojë Kupën e Botës në finalen e vitit 1990 kundër Argjentinës në Romë, Andreas Brehme.  Kampioni i botës...