Argita Malltezi: Kam qenë gjithmonë pjesë aktive e PD! Thelbi i fjalës time është që kushdo duhet të reagojë

Saturday, 02 December 2023 19:09

Argita Malltezi, vajza e kreut demokrat, Sali Berisha, foli për mediat edhe jashtë sallës ku po zhvillohet Kuvendi Kombëtar i PD.

“Asgjë nuk ka ndryshuar nga hera e fundit kur fola për pjesëmarrjen time në politikë.

 

Situata ka veçantinë e saj dhe kjo nuk mohohet dhe kjo është arsyeja pse mora pjesë në këtë format në Kuvendin e PD. 

Kuvendet e PD i kam ndjekur gjithmonë kur kam qenë në Shqipëri dhe kur ka qenë situata normale, ashtu siç kam ndjekur gjithmonë protestat.

 
 

Kështu që asgjë nuk është e veçantë në këtë sens.

Kuptohet që fjala ka veçanti sepse e tillë është situata.

Gjithmonë kam qenë pjesë aktive e PD.

Nuk kam asnjë ambicie për më shumë. Sepse këtu nuk është çështje të kesh ambiciepër më shumë, këtu është çështja të bësh atë që duhet të bësh.

Dhe thelbi i asaj që shpresoj shumë ta kem përçuar me fjalën time është që kushdo duhet të reagojë.

Nëse ka një të keqe që vjen, ajo është e keqja që vjen butësisht, keqësisht, kur ti mendon se nuk duhet të reagosh se është një gjë e vogël dhe banale.

Por në fakt e keqja bëhet imponuese pikërisht kur di e ke neglizhuar.

Kështu që kjo është situata,” tha ajo.

Login to post comments

Lajmet e fundit

SIGAL UNIQA, 25 Vjet lider në treg/ Ponari: Gjithmonë një hap përpara të tjerëve

Sociale

SIGAL UNIQA, 25 Vjet lider në treg/ Ponari: Gjithmonë një hap përpara të tjerëve

Kompania më e madhe dhe më e besuar e sigurimeve, SIGAL UNIQA Group Austria, kremton 25-vjetorin e themelimit të saj, ngjarje për të cilën u organizua një takim me stafet...

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Politikë

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Nga Mariela Shkurta:  Eshte fakt tashme! Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet! Si me rastin e inceneratorit, ku pronare rezultojne edhe ata qe kane shkuar ne ate bote, edhe ne...

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Kronikë

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Gjermania e futbollit ka humbur një kampion bote.   Ka vdekur njeriu që ndihmoi të fitojë Kupën e Botës në finalen e vitit 1990 kundër Argjentinës në Romë, Andreas Brehme.  Kampioni i botës...