“Dhjetori i historisë dhe librave: Berisha fton qytetarët në përkujtimin e Lëvizjes së Dhjetorit

Premte, 08 December 2023 12:51

Partia Demokratike, kryetari i saj Sali Berisha, do të përkujtojnë sot në Ditën e Rinisë, Lëvizjen e Dhjetorit 1990 në një aktivitetet që do të zhvillohet në orën 11:00 në selinë e PD.

Berisha i ka ftuar qytetarët në mbarë vendin ta ndjekin direkt takimin direkt në media ose në rrjetet sociale, të organizuar nën titullin "Dhjetori i Historisë dhe Librave".  

 

Ky përkujtim vjen në një kohë kur forcat opozitare kanë nisur protestën e tyre në Kuvendin e Shqipërisë për të mos iu mohuar pikërisht ato të drejta që fituan falë pluralizimit që u vendos në vend më 8 dhjetor 1990, fryt i protestave të fuqishme studentore kundër diktaturës. 

 

Image

 
 
Modifikuar më Premte, 08 December 2023 12:53
Login to post comments

Lajmet e fundit

SIGAL UNIQA, 25 Vjet lider në treg/ Ponari: Gjithmonë një hap përpara të tjerëve

Sociale

SIGAL UNIQA, 25 Vjet lider në treg/ Ponari: Gjithmonë një hap përpara të tjerëve

Kompania më e madhe dhe më e besuar e sigurimeve, SIGAL UNIQA Group Austria, kremton 25-vjetorin e themelimit të saj, ngjarje për të cilën u organizua një takim me stafet...

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Politikë

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Nga Mariela Shkurta:  Eshte fakt tashme! Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet! Si me rastin e inceneratorit, ku pronare rezultojne edhe ata qe kane shkuar ne ate bote, edhe ne...

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Kronikë

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Gjermania e futbollit ka humbur një kampion bote.   Ka vdekur njeriu që ndihmoi të fitojë Kupën e Botës në finalen e vitit 1990 kundër Argjentinës në Romë, Andreas Brehme.  Kampioni i botës...