Ylli Manjani: Pse mbahet në ‘arrest shtëpie’ Sali Berisha dhe Jamarbër Malltezi, pa asnjë provë

E mërkurë, 28 February 2024 12:16

Avokati Ylli Manjani i ftuar në ‘A Show’ me Adi Krastën në SYRI TV, ka akuzuar SPAK se mban në burg apo në arrest shtëpie, njerëz pa asnjë provë.

Sipas Manjanit, personat nën hetim, janë persona ndaj të cilëve nuk ka asnjë provë. Manjani deklaroi se, SPAK është fryrë dhe ndaj tij tani kanë frikë edhe gjykatësit. 

 

‘Pse mbahet në arrest shtëpie Sali Berisha, Jamarbër Malltezi.

Apo do të duhet të rrinë nga 1 vit, të humbin gjithçka është për të humbur, të duartrokasin edhe politikisht. 

Pse është në burg Fredi Beleri, apo nuk na pëlqen greku i m... se kemi dhe sensin e diskriminimit etnik ne, racë e pastër, ariane, palaço.

E kemi luksin ne që të bëjmë dhe dallime.

Kjo është për të ulëritur.

Çfarë do të thotë kjo, person nën hetim dhe hajde ti fusim në burg, janë mbushur burgjet.

Person nën hetim pa asnjë akuzë të vetme, do të thotë pa asnjë provë.

Unë jam i keqardhur për gjykatësit.

Për shumicën e tyre jam i keqardhur, nuk janë budallenj dhe të paaftë, por janë nën presion të jashtëzakonshëm, për shkak se kemi fryrë një tufë prokurorësh politikisht, shtetërisht, gjithë shoqëria, burg, burg.

I kemi dhënë edhe ca instrumente legale, që nëse gjyqtari guxon të zbatojë ligjin, i sulen dhe e bëjnë copë atë. Ky është fakt, nuk e kam personale.

Drejtësia e re, gjykatësi që duhej të ishte mbi çdo gjë është nën të gjitha gjërat’, - deklaroi Ylli Manjani në SYRI TV.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...