Ironia e aktorit Mehdi Malka: Këtyre u paskan vjedhur k*qet, por këta nuk dinë gjë

Saturday, 06 Prill 2024 23:37

Aktori Mehdi Malkaj gjatë fjalës së tij në tubimin qytetar në rrugën e Shpresës, ka falënderuar të gjithë qytetarët për pjesëmarrjen në protestën e djeshme kundër Erion Veliajt te bashkia e Tiranës.

‘Këtu po ndodh një fenomen që po ankohen të dy këta udhëheqësat e ndritur tanë, edhe kryeministri edhe ky tjetri; këtyre të dyve u vjedhin koqet.

Këtyre u paskan vjedhur koqet, por këta nuk dinë gjë. Si nuk di njeriu çfarë i kanë marrë.

Jemi në një moment shumë të rëndë, të frikshëm, që nuk duhet të rrimë të flemë gjumë.

Ju bëj thirrje të gjithëve, që është momenti që duhet të ngrihemi dhe jo të rrimë shtrirë.

Popull që nuk ngrihemi, dhe pranon kryeministrin a kryetarin e bashkisë që ti shkelë me këmbë, popull që justifikohen të gjithë se  ngelin fëmijët pa bukë.

Na kanë zhytur aty ku nuk mban më, duhet të ngrihemi nga gjumi, duhet të ngrihemi se nuk mban më. Nuk duhet të flemë më’, tha aktori Mehdi Malkaj.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...