Piranjat në mitingun e Ramës në Athinë/ I detyruar të jetë prezent në stadium, drejtori i teatrit 'Bylis' në Fier shpreh hapur pakënaqësitë e tij

Hënë, 13 May 2024 19:09
Thirrjes së Kryeministrit Edi Rama, për të ndjekur takimin madhështor me diasporën në Greqi, iu përgjigjën edhe Piranjat tona. Në stadiumin e Galatsit, përveç emigrantëve shqiptarë në Greqi, kishte një numër të madh punonjësish të administratës publike, të cilët kanë udhëtuar të organizuar drejt Athinës, për më shumë se tetë orë, për të qenë prezentë në fjalimin e Ramës.
 

Pavarësisht se fundjavë, në të cilën mund të kishin kaluar disa orë pushimi me familjen, ata janë detyruar të marrin pjesë në aktivitetin e madh të partisë Socialiste, madje duke e dokumentuar prezencën e tyre me anë të fotove.

 

Në ato orë qëndrimi mes shqiptarësh, Piranjat, emisioni investigativ i Syri TV, kanë biseduar mes shumë personash, edhe me drejtorin e teatrit “Bylis” të Fierit, z. Klajdi Marku, i cili e ka shprehur hapur pakënaqësinë e prezencës së tij aty.

Për dëshmi të tjera të krerëve të bashkive, punonjësve të administratës dhe nxënësve të shkollave, na ndiqni ditën e premte ne orën 20.44, “Piranjat Show” në Syri Televizion.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Sport

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Ky është Europian rekordesh për shqiptarët.   Kur ishte menduar se si zakonisht, rekordin për konsumin e birrave do e shënonin anglezët apo skocezët, panorama ka ndryshuar.     Sipas gazetës gjermane, Waltroper Zeitung, kampionët...

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

Politikë

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

  Ekspertja e ekonomisë, Brisida Shehaj ka folur në lidhje me skandalin e inceneratorëve se kush pritet të digjet tani. Gjatë bisedës, Shehaj tha se SPAK nuk po ndjek paranë e kompanive...