Dhunoi Balliun dhe deputetët e PD/ Noka: Banditi i rilindur me uniformën e shtetit do e paguajë një më një

Hënë, 10 June 2024 19:53
 
 

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Flamur Noka ka reaguar ashpër pas dhunës së ushtruar nga policia ndaj shefit të organizimit në PD, Klevis Balliu dhe deputetëve demokratë, gjatë protestës së organizuar ditën e sotme para Bashkisë Tiranë.

Ky bandit i rilindur me uniformën e shtetit duhet identifikuar e s'duhet harruar. Do vijë dita që do e paguajë një më një banditizmin e tij dhe të shokëve të tij si ai’, shkruan Noka në Facebook. 

 

Opozita dhe Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kanë protestuar ditën e sotme për herë të 11 para Bashkisë Tiranë, duke kërkuar dorëheqja e kryehajdutit Erion Veliaj, që akuzohet për vjedhjen e 130 milionë eurove me inceneratorin fantazëm dhe të paktën 30 milionë euro me dosjen 5D.

 
 

Login to post comments

Lajmet e fundit

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Sport

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Ky është Europian rekordesh për shqiptarët.   Kur ishte menduar se si zakonisht, rekordin për konsumin e birrave do e shënonin anglezët apo skocezët, panorama ka ndryshuar.     Sipas gazetës gjermane, Waltroper Zeitung, kampionët...

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

Politikë

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

  Ekspertja e ekonomisë, Brisida Shehaj ka folur në lidhje me skandalin e inceneratorëve se kush pritet të digjet tani. Gjatë bisedës, Shehaj tha se SPAK nuk po ndjek paranë e kompanive...